reklama
 
 

Lyžařský ráj v Söldenu

4. 12. 2017 10:23
Video: Economia |  01:38
Milujete lyžování, ale zimy vám připadají krátké a chudé na příděly sněhu? Zkuste zajet do skiareálu Sölden ležícího na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku, kvalitního lyžování si tam můžete užít po více než šest měsíců v roce. A ne jen lyžování. Článek je součástí speciálního projektu Dovolená v Rakousku, který vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung, specialistou na letní i zimní dovolenou v Rakousku.

Komerční projekt - Ve středisku sportu a volného času v Söldenu je sport na prvním místě. Díky dvěma ledovcům, strmějšímu Rettenbachu a mírnému Tiefenbachu, zde s nedostatkem sněhu nebývá žádný problém. Výborné lyžařské podmínky tu panují od konce září až do začátku května a na své si přijdou lyžaři a milovníci zimních sportů všech úrovní.

Zimní dovolená v Rakousku

Zimní dovolená v Rakousku

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung jsme pro vás připravili speciál, který mapuje nejzajímavější místa Rakouska.

Další tipy na dovolenou najdete zde >>

Svahy tří zdejších třítisícových masivů jsou protkány mnoha sjezdovkami. Pro lyžaře jsou stěžejní především úbočí Gaislachkogelu a Giggijochu. Každoročně v polovině listopadu zde otevírá své brány jedinečný zimní lyžařský areál nabízející svým návštěvníkům na 140 kilometrů sjezdovek. Jedná se o opravdový highlight Rakouska. Celkově pak Ötztal nabízí dokonce přes 250 km sjezdovek a více než 50 lanovek.

"V Söldenu, v hotspotu Alp, je díky dvěma lyžařským areálům zaručena velice dlouhá sezona. Začínáme už na konci září a v provozu jsme až do května. Novinkou letošní sezony je takzvaná Pow(d)er Card, s níž můžete propojit skipas alespoň na tři dny ve středisku Obergurgel-Hochgurgel a Sölden," říká Nicole Jägerová z agentury Ötztal Tourismus a dodává: "K tomu tu máme i nejdelší sjezd v Rakousku, který měří 15 kilometrů. Začíná nahoře na Schwarze Schneid v 3300 metrech nadmořské výšky a vede až do údolí, což představuje převýšení skoro 2000 metrů."

Ať už jste rekreační lyžař nebo vyhledáváte adrenalin na černé sjezdovce, v této tyrolské oblasti si přijdete na své. Místní sjezdovky v nadmořské výšce od 1350 do 3250 m jsou obecně velmi široké a přehledné. Kupříkladu z vrcholu ledovce Rettenbach vede široširá modrá "dálnice" č. 32, na kterou navazuje drsná černá trať se sklonem až 61 procent. Na té se tradičně koncem října jezdí první závod Světového poháru.

Z vrcholu Rettenbachu přejedete tunelem vyvrtaným do skály na sousední ledovec Tiefenbach. Jeho prosluněné, převážně modré sjezdovky jsou lákadlem především pro rodiny s dětmi. Nejvyšším bodem oblasti, kam se lze dostat na lyžích, je pak Tiefenbachkogel  s nadmořskou výškou 3250 metrů.

V Söldenu je také více než stovka restaurací, barů a diskoték, na 30 z těchto podniků se nachází dokonce přímo u sjezdovek. V oblasti se táhnou desítky kilometrů běžkařských tratí, nad Giggijochem směrem na Rotkoglhütte je i rozsáhlý snowboard park. Vyzkoušet lze ovšem i řadu dalších aktivit, například bruslení, jízdu na saních či paragliding.

"Pro mě osobně je v Söldenu tím nejdůležitějším rozmanitost. Jsou zde skvělé dlouhé modré sjezdovky, ale na závodním svahu jsou i mnohem náročnější černé sjezdovky. Mimo to zde také můžeme následovat stopy Jamese Bonda, který se zde zdržoval při natáčení filmu Spectre, na což jsme tady v Söldenu velice pyšní.

Ovšem i po kulinářské stránce nabízí Sölden neuvěřitelně mnoho možností od gurmánské restaurace Ice Q po tradiční horské chaty. Každý si zde přijde na své, můžete tu strávit týden, aniž byste se nudili nebo aniž byste museli jezdit celý den tou samou lanovkou," doplňuje Nicole Jägerová.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: red | 4. 12. 2017 10:23

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama