reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Lůžka, která vás vezmou do náručí

Letos připadá na 16. března Světový den spánku a proto věnujme důležitost pro výběr postele. Zeptali jsme se oborníka Karla Vágnera, který pomáhá lidem lépe spát. Cílem jeho osobní filosofie i filosofie značky Dreambeds je hledat a nalézat pro lidi postele, v nichž najdou pohodlí. Lůžka, která vás vezmou do náručí a dokonale se o vás postarají nejen ve fázi usínání, ale po celý čas spánku.

Uspěchaná doba, stres i neuvážené používání moderních elektronických technologií narušuje spánek všech věkových kategorií. Často se cítí vyčerpaní, bez energie a dokonce i ráno vstávají z postele unavení. "Všichni berou spánek jako samozřejmost, zapomínají odpočívat a dopřávat tělu nezbytnou regeneraci. Pro kvalitní spánek je ale třeba něco udělat. Měli bychom se postarat o dobrou kulturu spánku a dbát také o jeho hygienu. S tím souvisí rituály, které člověka ke spánku připraví a naladí k usínání," vysvětluje Karel Vágner, specialista na kvalitní spánek a majitel spánkového studia Hästens a showroomu Dreambeds, a zdůrazňuje, čemu je třeba se vyhnout: "Nezbytné je omezit veškeré stimulanty, neusínat s mobilem nebo za doprovodu jiné elektroniky, raději s knihou v ruce. Nejde jen o to usnout, ale udržet kvalitní spánek v průběhu celé noci. A tady už hraje velkou roli postel, musí nabídnout komfort. Pokud nebude pohodlná, budete se stále otáčet a hledat příjemnou polohu. Chci, aby se lidé během spánku nemuseli často otáčet a měnit polohy. Dělají to proto, že reagují na nepříjemný tlak nebo na vlhkost."

Kvalitní lůžko tělo správně podepře. Musí být nosné s ohledem na hmotnost, výšku i rozložení hmotnosti v těle tak, aby udrželo páteř v přirozeném zakřivení a měkké tak, aby nedocházelo ke stlačování podkoží a omezování krevního oběhu, a tělo tím nebylo nuceno k častému obracení. Nesmí se z něho stát trampolína, ale musí být natolik pružné, aby usnadňovalo pohyby ležícího.

Koncept Dreambeds

Z třináctiletého působení Karla Vágnera na českém trhu v oblasti kultury spánku je zcela zřejmá jeho snaha - pomáhá lidem lépe spát. Úsilí není mařeno. "Viditelný efekt své práce a vděčnost lidí, kterým jsme už pomohli, je velmi příjemná, hřeje mě… Konceptem Dreambeds nabízíme vyspělou kulturu spánku nejméně padesáti procentům populace. Kvalitní lůžko si už můžete pořídit zhruba od šedesáti tisíc korun. Dreambeds zastupuje pět značek Vispring, Somnus, Aston a příslušenství My Dream pro hotely a naši cenově nejdostupnější značku Zleep, kterou jsme vyvinuli spolu se skandinávskou firmou orientující se převážně na pohodlná lůžka pro hotely. Jde o kvalitní produkty vyrobené s ohledem na zdravé spaní, které jsou ovšem značně levnější než kvalitativně srovnatelná lůžka konkurence. Jejich lůžka jsou vybavena například kvalitními pružinami (záruka 25 let), které dříve používala i značka Hästens. Vždy doporučujeme povrchové matrace, které jsou nejvíc namáhané, ale lze je po čase vyměnit, aniž byste museli měnit celé lůžko. Příznivých cen u značky Zleep a Aston dosahujeme cenově dostupnějšími materiály, například přírodním latexem, který není tak aktivním materiálem pro odvádění vlhkosti jako třeba koňské žíně. Jeho předností je však dokonalé kopírování těla. I lůžko Zleep je možné zdokonalit tím, že na ně přidáte povrchovou matraci z komfortnějšího materiálu, který potlačí přehřívání a lépe odvede pot. Také zde je možné lůžka s matracemi vyzkoušet a dokonce si je i zapůjčit domů," říká Karel Vágner.

Než nakoupíte

Než si pořídíte nové lůžko, uvědomte si, jak spíte (na zádech, na boku, na břiše) a ujasněte si, zda potřebujete něco změnit. Rozhodujte se i s ohledem na životnost lůžka. V Dreambeds, se díky použitým materiálům, může cena pohybovat od padesáti až do pěti set tisíc korun. Ujasněte si rozpočet a věnujte jeho výběru čas. Vyzkoušejte ho a chvíli v něm relaxujte. Naši odborníci vás navedou, pomohou vám uvědomit si, co cítíte a hledat to, co individuálně potřebujete nalézt. Vězte, že kvalitní lůžko vám pomůže snížit tepovou frekvenci a šetřit tím vaše tělo. "Spánek je velmi důležitý proces, který pomáhá tělu získat energii, zvýšit koncentraci mysli a zlepšit tělesné funkce. Pokud se nad tím zamyslíte a trochu mu vyjdete vstříc, odmění se vám lepší kvalitou života."

PŘI VÝBĚRU POSTELE NEZAPOMÍNEJTE NA:

Stále více lidí si uvědomuje důležitost kvalitního zázemí a podmínek pro svůj odpočinek, jehož nedílnou součástí je spánek. Pro komfortní spaní zkrátka musíte nejprve naslouchat potřebám svého těla a následně mu zajistit vhodné podmínky. Na rozhodnutí, co je pro vaše spánkové pohodlí žádoucí nemusíte být sami.

-          Vyberte si kvalitní přírodní materiály.

-          Při zkoušení postele zavřete oči a nechte mluvit vaše tělo.

-          Vhodná postel vám zajistí anatomicky správou polohu těla.

-          Správná matrace vyhovuje rovnoměrnému podepření těla.

-          Matrace musí umožňovat snadné otáčení a změnu polohy bez narušení spánku.

-          Není důležitý design, ale jak se o váš postel během celé noci postará.

KONTAKTY:

DREAMBEDS, Vinohradská 19, Praha 2, tel:  222 22 08 36, info@dreambeds.cz, www.dreambeds.cz

DREAMBEDS BRNO, Štursova 10/3,616 00 Brno - Žabovřesky tel: 543 21 70 32, brno@dreambeds.cz

POSTELE - OUTLET by Vagner, Na Jarově 2, 130 00 Praha 3 - Žižkov, www.postele-outlet.cz , tel: 725 857 033

autor: komerční článek | 12. 3. 2018 9:13

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama