Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kupte dětem hodinky. Vyřešíte tím i hlídání a bezpečnost

komerční článek
6. 10. 2017 10:16
Máme tu opět podzimní kolotoč povinností a s ním stovky nervózních rodičů, jejichž prvňáčci začnou chodit sami do školy, na kroužky, na tréninky. Budou řešit neřešitelné – jak mít nad dětmi dohled, když jsou přes den zaměstnaní a nemohou je všude doprovázet.
Foto: Shutterstock

Dítě a mobil?

Rodiče, kteří o jiných možnostech nevědí, začnou většinou mobilním telefonem. Jenže malým dětem chvíli trvá, než se na něj naučí dávat pozor a mobil snadno ztrácejí. Školy nemají mobilní telefony u dětí rády, protože odvádějí pozornost. Rozptylování v hodinách vůbec není přijatelné, a je to problém i o přestávkách. Žáčci by preferovali hraní elektronických her před komunikací se spolužáky a to zkrátka není žádoucí. Kromě toho zvonění mobilu dítě nemusí vždy slyšet anebo se rozhodne, že s vámi mluvit nechce. Dozorovat dítě přes telefon prostě není úplně ono.

Foto: Cleverstore.cz

Naštěstí existuje alternativa a tou jsou GPS hodinky. Mají spoustu výhod, podívejme se na to společně.

Foto: Cleverstore.cz

Online dozor, který dítě neruší

GPS hodinky jsou malý přístroj, který má dítě stále na zápěstí, nemůže ho tedy ztratit tak lehce jako telefon. Opravdu ukazují hodiny, takže prvňáček se v čase zorientuje raz dva. Může si přepínat ciferník z digitálního na analogový - uvidíte, že hodiny bude umět z celé třídy nejdřív. Hodinky vybavíte SIM kartou s datovým tarifem (bohatě stačí 100 MB) a stáhnete si do svého chytrého telefonu aplikaci Gator. Je v češtině a zdarma pro iOS i Android. Hodinky do aplikace přihlásíte a ihned můžete využívat tu nejdůležitější funkci, totiž GPS lokátor. V mapě online vidíte, kde se dítě s hodinkami právě nachází, zda se pohybuje, můžete zobrazit i historii pohybu a to vše velmi přesně díky technologiím AGPS, GPS, LBS a wifi. Netřeba zdůrazňovat, že vše je funkční po celém světě všude tam, kde je signál mobilních operátorů. Máte-li dětí víc, můžete samozřejmě sledovat všechny najednou v jedné mapě. Užitečná je funkce SafeZones, díky které nemusíte trávit čas tím, že budete non stop pozorovat mapu. Nastavíte v aplikaci zónu, kde se děti obvykle vyskytují a pokud někdo ze zóny vystoupí, aplikace vás sama upozorní. Důležité také je, že dítě tím vůbec nerušíte, o aktivitě hodinek neví.

Foto: Cleverstore.cz

Volání a SOS funkce

Přes hodinky se dá telefonovat. Můžete nastavit až deset čísel, na která může dítě volat a až deset jiných čísel, která mohou volat jemu. Pro menší děti je to ideální. Nemůže být obtěžováno různými nevyžádanými hovory a vše je velmi jednoduché na ovládání. Gatorky, jak se také GPS hodinkám říká, umožňují i posílání hlasových nebo SMS zpráv a v neposlední řadě mají jednu důležitou funkci, a to je SOS signál. Kdyby se stalo, že se dítě ocitne v nouzi, v nepříjemné situaci, kterou nebude umět řešit, nebo zkrátka bude potřebovat pomoc, stiskne na tři vteřiny SOS tlačítko a rodiči se ozve aplikace hlasitým signálem. Zároveň se odešle aktuální poloha do aplikace a vy můžete hned reagovat. Buď se za dítětem rovnou rozjet, zavolat mu zpět, anebo aktivovat funkci odposlouchávání. Ta vám umožní slyšet co se na straně dítěte děje, aniž by na to hodinky jakkoli upozornily. Jistě si každý umí představit situaci, kdy je taková možnost k  nezaplacení.

Foto: Cleverstore.cz

A jak to vidí děti?

Na to jsme se zeptali přímo jedné ze zákaznic obchodu Cleverstore.cz. Paní Jana byla překvapivě otevřená, svěřila nám: "Dceři jsem vysvětlila, jak se používá SOS režim a kupodivu se ukázalo, že je ráda, že takovou možnost má. Nacvičily jsme si to spolu, vysvětlila jsem jí co udělám, až se mi ozve nouzový signál a myslím, že jí to dost uklidňuje. Vlastně jsem ani nevěděla, jak moc je ze samostatných cest autobusem nervózní." A za rok, až půjde do první třídy bráška, příjdou si ještě pro druhé hodinky, jasně, že tentokrát pro modré. Ale to není vše. Jana ještě uvažuje, že koupí jedny hodinky také své mamince. "Víte, maminka má čím dál horší sluch. Ještě je samostatná a čilá, postará se o sebe i o domácnost, ale když jí volám, telefon vyzvání a nic, máma prostě neslyší. Kdybych jí mohla přes den občas zkontrolovat, abych věděla, zda nezapomněla jít k lékaři nebo kde zrovna je, byla bych mnohem klidnější." Ano, GPS hodinky nejsou přece určené jenom dětem.

Podívejte se na celou nabídku Gator.

 

Právě se děje

Další zprávy