Vysbírá nahá Sharon Stone Zlaté maliny?

Reuters, AP, mor
22. 1. 2007 17:38
Los Angeles - Ceny za nejhorší herecké a filmové počiny loňského roku znají možné vítěze. Nejvíc šancí má Sharon Stone a druhý díl Základního instinktu.

Kdo říká, že musíte být dobří, abyste vyhráli nějakou z filmových cen? Sharon Stone si zase hrála na femme-fatale v pokračování Základního instinktu; zklamala a má velkou šanci získat jednu z prestižních anticen - Zlatou malinu.

Udělují se za nejhorší filmařské a herecké výkony už sedmadvacet let. Letos budou ti nejlepší z nejhorších slavnostně vyhlášeni  24. února, tradičně a příznačně den přes Oscary. Stjeně jako u nominací na ceny akademiků, které budou známy dnes.

Sedm nominací včetně nominace na cenu za nejhorší herecký výkon, režii i scénář z Sharon Stone a snímku Základní instinkt 2 dělají smutného favorita.

Foto: WarnerBros

Má ovšem zdatného soupeře. Shodně sedm nominací obdržela komedie Pidihajzlík bratří Wayansů. Keenen Ivory může být nejhorším režisérem, Shawn a Marlon Wayansovi zase sdílejí nominace za nejhorší herecké výkony roku, zatímco sestry Duffovy Hilary a Haylie zase za ty, které předvedly ve filmu Holky v balíku.

Podle akademiků patří mezi nejhorší filmy ještě Bloodrayne, Žena ve vodě a Rituál.

Stoneovou a sestry Duffovy v jejich kategorii ještě doprovodí Lindsay Lohanová (Jen trochu štěstí), Kristanna Lokenová (Bloodrayne) a Jessica Simpsonová (Rande měsíce).

Kromě Sharon Stone by každá z nich Zlatou malinu vyhrála poprvé. Stoneová má doma už dvě  - za role ve snímcích Specialista a Křižovatka.

"Stoneová je tím, čemu říkáme nepoučitelný viník, možná dokonce recidivista," říká John Wilson, zakladatel soutěže.

Nejlepší z nejhorších herců může být někdo z následující šestice: kromě zmíněných sourozenců Wayansových také Tim Allen (Santa Claus 3, The Shaggy Dog, Zoom: Akademie pro superhrdiny), Nicolas Cage (Rituál), Dan Whitney (Larry the Cable Guy: Health Inspector) a Rob Schneider (Jelita ze střídačky).

Zlatou malinu si odnese i vítěz kategorie "Film, který by se měl omluvit všem rodinám" -  v ní se letos soutěží poprvé. Největší nebezpečí pro rodiny s dětmi prý loni představovaly filmy Deck the Halls, Garfield 2, RV, Santa Claus 3 a The Shaggy Dog.

Nominace se pro zakladatele soutěže obešly bez překvapení, až na jednu výjimku. Silvester Stallone v minulosti o Malinu usiloval třicetkrát a desetkrát skutečně uspěl. Letos je trochu nečekaně s šestým Rockym bez šance. "Tentokrát bych rád předeslal, že jeho výkon byl dobrý," vzkazuje Wilson.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy