Vysbírá nahá Sharon Stone Zlaté maliny?

Reuters, AP, mor
22. 1. 2007 17:38
Los Angeles - Ceny za nejhorší herecké a filmové počiny loňského roku znají možné vítěze. Nejvíc šancí má Sharon Stone a druhý díl Základního instinktu.

Kdo říká, že musíte být dobří, abyste vyhráli nějakou z filmových cen? Sharon Stone si zase hrála na femme-fatale v pokračování Základního instinktu; zklamala a má velkou šanci získat jednu z prestižních anticen - Zlatou malinu.

Udělují se za nejhorší filmařské a herecké výkony už sedmadvacet let. Letos budou ti nejlepší z nejhorších slavnostně vyhlášeni  24. února, tradičně a příznačně den přes Oscary. Stjeně jako u nominací na ceny akademiků, které budou známy dnes.

Sedm nominací včetně nominace na cenu za nejhorší herecký výkon, režii i scénář z Sharon Stone a snímku Základní instinkt 2 dělají smutného favorita.

Foto: WarnerBros

Má ovšem zdatného soupeře. Shodně sedm nominací obdržela komedie Pidihajzlík bratří Wayansů. Keenen Ivory může být nejhorším režisérem, Shawn a Marlon Wayansovi zase sdílejí nominace za nejhorší herecké výkony roku, zatímco sestry Duffovy Hilary a Haylie zase za ty, které předvedly ve filmu Holky v balíku.

Podle akademiků patří mezi nejhorší filmy ještě Bloodrayne, Žena ve vodě a Rituál.

Stoneovou a sestry Duffovy v jejich kategorii ještě doprovodí Lindsay Lohanová (Jen trochu štěstí), Kristanna Lokenová (Bloodrayne) a Jessica Simpsonová (Rande měsíce).

Kromě Sharon Stone by každá z nich Zlatou malinu vyhrála poprvé. Stoneová má doma už dvě  - za role ve snímcích Specialista a Křižovatka.

"Stoneová je tím, čemu říkáme nepoučitelný viník, možná dokonce recidivista," říká John Wilson, zakladatel soutěže.

Nejlepší z nejhorších herců může být někdo z následující šestice: kromě zmíněných sourozenců Wayansových také Tim Allen (Santa Claus 3, The Shaggy Dog, Zoom: Akademie pro superhrdiny), Nicolas Cage (Rituál), Dan Whitney (Larry the Cable Guy: Health Inspector) a Rob Schneider (Jelita ze střídačky).

Zlatou malinu si odnese i vítěz kategorie "Film, který by se měl omluvit všem rodinám" -  v ní se letos soutěží poprvé. Největší nebezpečí pro rodiny s dětmi prý loni představovaly filmy Deck the Halls, Garfield 2, RV, Santa Claus 3 a The Shaggy Dog.

Nominace se pro zakladatele soutěže obešly bez překvapení, až na jednu výjimku. Silvester Stallone v minulosti o Malinu usiloval třicetkrát a desetkrát skutečně uspěl. Letos je trochu nečekaně s šestým Rockym bez šance. "Tentokrát bych rád předeslal, že jeho výkon byl dobrý," vzkazuje Wilson.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Dron na východě Afghánistánu zabil třicet civilistů, mířil na Islámský stát

Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na východě Afghánistánu podnikly afghánské bezpečnostní síly s podporou americké armády. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na tři afghánské vládní představitele. Cílem náletu byla podle nich skrýš členů teroristické organizace Islámský stát (IS), omylem byli ale zasaženi místní rolníci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy