Vsaďte si, kdo dostane Českého lva

ČTK
22. 2. 2006 18:00
Praha - Největšími favority sázkařů na zisk Českého lva jsou film režiséra Bohdana Slámy Štěstí, herci Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška.
Získá Pavel Liška Českého lva za film Štěstí?
Získá Pavel Liška Českého lva za film Štěstí? | Foto: Aktuálně.cz

V pobočkách sázkové kanceláře Tipsport na Štěstí vsadilo 99 procent sázejících. Stejně často lidé věřili i Vilhelmové. Více než tři čtvrtiny lidí vsadily na jejího hereckého partnera Lišku. Stejné favority na získání filmových cen Český lev měla i sázková kancelář Chance.

Film režiséra Slámy je podle bookmakerů Tipsportu největším favoritem cen, má kurz 1,30. Další nominované snímky Sluneční stát a Příběhy obyčejného šílenství mají kurzy 5 a 6. Kurz Lišky na vítězství v kategorii nejlepší herec je u Tipsportu 1,65.

Ivan Trojan má nominaci za film Příběhy obyčejného šílenství a kurz 2,50. Třetím nominovaným je Jan Tříska za snímek Šílení s kurzem 7.

Velkou favoritkou je i Vilhelmová s nízkým kurzem 1,25. Další nominované Vilma Cibulková a Eva Holubová mají vyrovnané šance s kurzy 5,50 a 6.

Favorité u bookmakerů kanceláře Chance byli stejní a měli podobné kurzy: na Štěstí byl vypsán kurz 1,25, na vítězství Lišky kurz 2,00 a na prvenství Vilhelmové kurz 1,15.

V pobočkách Tipsportu mohou lidé na vítěze Českého lva sázet až do 25. února, kdy budou sošky za filmovou tvorbu předány. Chance sázky na filmové ceny zastavila začátkem týdne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy