U2: 360 stupňů v Barceloně

U2: 360 stupňů v Barceloně
Stage kapely U2 na stadionu Nou Camp ve španělské Barceloně
Bono v akci.
Mezi jinými hity zazněla i skladba Angel of Harlem, kterou skupina věnovala památce Michaela Jacksona.
Když zazněla píseň Magnificent, zpívali všichni.
Foto: Reuters
Reuters Vojtěch Marek Reuters, Vojtěch Marek
1. 7. 2009 12:03

Barcelona - Legendární kapela U2 odstartovala ve Španělsku své turné nazvané 360° Tour.

Název se odvozuje od kruhového pódia, na němž irská kapela vystupuje. Je oboustranně výhodné: Diváci vidí všichni stejně dobře a jejich větší počet umožňuje snížit ceny vstupenek, aniž by pořadatelé prodělali.

Podívejte se, jak první koncert fenomenálních U2 vypadal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy