reklama
 
 

Slovenský spisovatel Peter Pišťanek spáchal sebevraždu

Aktualizováno 23. 3. 2015 20:28
Pišťankovy knihy, z nichž nejznámější je románová trilogie Rivers of Babylon, vyšly i v České republice a některé byly zfilmovány.

Bratislava - Slovenský spisovatel a scenárista Peter Pišťanek v neděli spáchal sebevraždu. Bylo mu 54 let.

O úmrtí literáta, který patřil k nejznámějším polistopadovým slovenským autorům, dnes informoval server sme.sk. Pišťankovy knihy, z nichž nejznámější je románová trilogie Rivers of Babylon, vyšly i v České republice a některé byly zfilmovány.

Rodák z Děvínské Nové Vsi u Bratislavy debutoval v roce 1991 právě románem Rivers of Babylon, později vyšla jeho další dvě pokračování. Na motivy románu natočil režisér Vlado Balco v roce 1998 stejnojmenný film.

Další dva filmy podle Pišťankových děl vznikly pod taktovkou Juraje Nvoty. Jde o adaptaci povídky Muzika z roku 2007 a snímek Jak jsme hráli čáru, který je adaptací nového románu Rukojemník (Rukojmí) a v českých a slovenských kinech se objevil v prosinci a lednu. Zahrála si v něm i herecká esa jako Milan Lasica či Libuše Šafránková.

Pišťanek náměty pro svá díla čerpal z prostředí svého rodiště a bydliště na pomezí velkoměsta a venkova. Jeho díla se podle kritiků vyznačují přímočarostí vyprávění, rychlým spádem děje a přesnými popisy.

Trilogie Rivers of Babylon vyšla celá nebo zatím alespoň částečně také v Česku, v Chorvatsku, Velké Británii, Turecku, Francii a Srbsku.

autor: ČTK | 23. 3. 2015 20:21

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama