Náckové, Romové, zdi a policajti objektivem Tomáše Rafy

Náckové, Romové, zdi a policajti objektivem Tomáše Rafy
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
Foto: Tomáš Rafa
Kultura Kultura
16. 7. 2013 13:01

Slovenský výtvarník Tomáš Rafa pracuje od roku 2009 na projektu Nový nacionalismus v srdci Evropy, získal za něj například prestižní slovenskou Cenu Oskára Čepana v roce 2011. Svůj nejnovější projekt Výběrové řízení na česko-romskou vlajku představuje v Galerii Artwall na pražském nábřeží kpt. Jaroše a v Galerii Národní technické knihovny v Praze.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V americkém Baltimoru došlo k výbuchu, zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

V Baltimoru v americkém státě Maryland byla v pondělí hlášena velká exploze. O život přišla žena a několik dalších lidí bylo zraněno, uvedla místní televize, podle níž šlo o výbuch plynu.

Záběry z televize WBFF zachytily trosky několika budov. Kanál WJZ-TV uvedl, že exploze poničila domy v severozápadním Baltimoru. O život přišla žena a nejméně další dva lidé byli ve vážném stavu odvezeni do nemocnice. Na místě zasahují hasiči. Agentura Reuters s odvoláním na místní hasičský sbor napsala, že v troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy