Náckové, Romové, zdi a policajti objektivem Tomáše Rafy

Náckové, Romové, zdi a policajti objektivem Tomáše Rafy
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
Foto: Tomáš Rafa
Kultura Kultura
16. 7. 2013 13:01

Slovenský výtvarník Tomáš Rafa pracuje od roku 2009 na projektu Nový nacionalismus v srdci Evropy, získal za něj například prestižní slovenskou Cenu Oskára Čepana v roce 2011. Svůj nejnovější projekt Výběrové řízení na česko-romskou vlajku představuje v Galerii Artwall na pražském nábřeží kpt. Jaroše a v Galerii Národní technické knihovny v Praze.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy