Náckové, Romové, zdi a policajti objektivem Tomáše Rafy

Náckové, Romové, zdi a policajti objektivem Tomáše Rafy
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
České Budějovice, 2013
Foto: Tomáš Rafa
Kultura Kultura
16. 7. 2013 13:01

Slovenský výtvarník Tomáš Rafa pracuje od roku 2009 na projektu Nový nacionalismus v srdci Evropy, získal za něj například prestižní slovenskou Cenu Oskára Čepana v roce 2011. Svůj nejnovější projekt Výběrové řízení na česko-romskou vlajku představuje v Galerii Artwall na pražském nábřeží kpt. Jaroše a v Galerii Národní technické knihovny v Praze.

 

Právě se děje

před 46 minutami

EU chystá pravidla pro odstraňování dezinformací, týkají se i politické reklamy

Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování evropské demokracie. Evropská komise proto mimo jiné chystá závazná pravidla pro internetové platformy, které budou muset odstraňovat manipulativní příspěvky. Povinné bude rovněž označování politické reklamy či zveřejňování jejích zadavatelů. Počítá s tím akční plán pro demokracii, který ve čtvrtek představila místopředsedkyně komise Věra Jourová.

Současná covidová pandemie podle Bruselu odhalila zranitelnost EU v digitálním prostoru, kde se šíří množství dezinformací spojených s nemocí či vakcínami. Podle unijní diplomacie zároveň mnoho manipulativních příspěvků často vytvořených v Rusku či v Číně usiluje o ovlivnění voleb v evropských zemích či o nabourávání demokracie.

Komise proto chystá řadu závazných návrhů a doporučení v rámci zveřejněného plánu, který se věnuje třem oblastem: boji s dezinformacemi, ochraně transparentnosti voleb a podpoře nezávislých médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy