Harry Potter a Vězeň z Azkabanu: svět se začíná komplikovat

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu: svět se začíná komplikovat
Foto: Warner Bros
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Lucie Kalivodová
10. 11. 2010 14:18

Překvapivou režijní volbou pro třetího Harryho Pottera (2004) byl mexický režisér Alfonso Cuarón. Ačkoli zachoval dějovou strukturu, pozornost přesunul k hlavním hrdinům, kteří vstupují do puberty. Harry je navíc poprvé konfrontován s minulostí jinak než prostřednictvím vyprávěných příběhů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy