Harry Potter a Vězeň z Azkabanu: svět se začíná komplikovat

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu: svět se začíná komplikovat
Foto: Warner Bros
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Lucie Kalivodová
10. 11. 2010 14:18

Překvapivou režijní volbou pro třetího Harryho Pottera (2004) byl mexický režisér Alfonso Cuarón. Ačkoli zachoval dějovou strukturu, pozornost přesunul k hlavním hrdinům, kteří vstupují do puberty. Harry je navíc poprvé konfrontován s minulostí jinak než prostřednictvím vyprávěných příběhů.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Na nový vysílací standard DVB-T2 přeladilo už 2,5 milionu domácností

Na nový televizní vysílací standard DVB-T2 si již přeladilo 2,5 milionu domácností. Přelaďování skončí ve středu, kdy České Radiokomunikace vypnou poslední vysílač v dosavadním standardu DVB-T v Ploštinách ve Valašských Kloboucích. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Podle výzkumné agentury Nielsen Admosphere zůstává pozemní TV vysílání suverénně nejsilnější platformou. Využívá ho stále zhruba 55 procent českých domácností. Průzkum dosud nezahrnuje oblast Zlínska, kde k přechodu došlo v posledních týdnech.

Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 odstartoval 27. listopadu 2019, kdy vypnulo DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Praha Žižkov a Cukrák. Původně měl skončit na konci června letošního roku, nucená pauza zaviněná koronavirem proces protáhla do 29. října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy