Video a foto: Podívejte se, jak vznikal sedmý Potter

Kultura Kultura
10. 11. 2010 18:00
Nejúspěšnější filmová série všech dob je ve finále
Foto: Warner Bros. Pictures

Světová premiéra snímku Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 se uskutečnila 11. listopadu v Londýně, v půli měsíce pak první úvodní část sedmé (závěrečné) filmové adaptace knih o Harrym Potterovi nastoupí do kin. U nás první diváci můžou přijít o půlnoci ze 17. na 18. listopadu do pražského kina IMAX - i když film nakonec nebude kompletně ve 3D. Přesto nikdo nepochybuje o úspěchu, který ještě potvrdí pozici nejúspěšnější filmové série všech dob. Podívejte se na fotografie z první půle sedmého dílu. Nabízíme vám i videa o tom, jak se finální dvojfilm natáčel a co vyvrcholení potterovských dobrodružství předcházelo

Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 12 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy