Velký Gatsby DiCaprio si žije jako král světa

Kultura Kultura
21. 12. 2012 19:54
Pompézní 3D adaptace Fitzgeraldova románu má nový trailer
Carey Mulligan a Leonardo DiCaprio ve Velkém Gatsbym
Carey Mulligan a Leonardo DiCaprio ve Velkém Gatsbym | Foto: Warner Bros.

Praha - Nové ukázky z moderního převyprávění  knihy Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby začínají bombastickým představením životního stylu a minulosti právě  titulního hrdiny, bohatého mladíka Jaye Gatsbyho (Leonardo DiCaprio). Jeho nový přítel Nick Carraway (Tobey Maguire) má však oprávněné podezření, že se ve skutečnosti o tak bezproblémového muže nejedná. Gatsby je posedlý získáním své staré lásky Daisy Buchanan (Carey Mulligan), která se musela provdat za zámožného Toma (Joel Edgerton).

Jakmile trailer skončí s ukázkami honosnosti, zaostří na svět skandálů a afér, v nichž nehrají roli jen Jay a Daisy, nýbrž i Tomova milenka Myrtle Wilson (Isla Fisher). Ve 3D verzi může jít o klasiku nejen díky slavnému příběhu. Právě kvůli konverzi byla premiéra filmu přesunuta z letošního prosince na 10. května 2013.

Ve filmu se objeví také bollywoodská hvězda Amitabh Bachchan coby podvodník, gangster a Gatsbyho obchodní partner Meyer Wolfsheim.     

Režisér Baz Luhrmann je známý díky ohromným romantickým show typu Moulin Rouge!, Austrálie, zmodernizované tragédie o Romeovi a Julii (Romeo + Juliet) a komediálnímu Tanci v srdci (Strictly Ballroom). Jeho adaptace je již pátým zfilmováním Fitzgeraldova románu z roku 1925 (nepočítáme-li volné zpracování Christophera Scotta Cherota s názvem G).

V Česku má Velký Gatsby premiéru 16. května 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

        

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

Evakuaci 100 lidí si vyžádal požár objektu v průmyslové zóně v Chrastavě u Liberce. Zatím se obešel bez zranění. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Lidé v okolí by neměli otevírat okna, řekl starosta obce Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj). Krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda dodal, že na místě je chemická laboratoř z Kamenice sledující stav ovzduší.

Dobrovolná jednotka obce Cvikov sleduje tok Lužické Nisy až do obce Chotyně. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. "Počet zasahujících jednotek se na místě zvýšil na 21," uvedl Sucharda. Hoří v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin.

Požár byl hasičům nahlášen zhruba ve 12:40. "V plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati mezi Libercem a Chrastavou. Místo vlaků jezdí náhradní autobusy.

Podle Suchardy zatím nelze odhadnout, jak dlouho zásah potrvá. "Hasiči zasahují vnitřní i vnější zásahovou cestou, připravujeme zásah po střešní konstrukci," dodal. Hasiči při zásahu využívají dron a k dispozici mají i speciální hasicí zařízení z Mladé Boleslavi. "Ze Záchranného útvaru Zbiroh byl povolán dálkově ovládaný nakladač," dodal mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy