Velký Gatsby DiCaprio si žije jako král světa

Kultura Kultura
21. 12. 2012 19:54
Pompézní 3D adaptace Fitzgeraldova románu má nový trailer
Carey Mulligan a Leonardo DiCaprio ve Velkém Gatsbym
Carey Mulligan a Leonardo DiCaprio ve Velkém Gatsbym | Foto: Warner Bros.

Praha - Nové ukázky z moderního převyprávění  knihy Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby začínají bombastickým představením životního stylu a minulosti právě  titulního hrdiny, bohatého mladíka Jaye Gatsbyho (Leonardo DiCaprio). Jeho nový přítel Nick Carraway (Tobey Maguire) má však oprávněné podezření, že se ve skutečnosti o tak bezproblémového muže nejedná. Gatsby je posedlý získáním své staré lásky Daisy Buchanan (Carey Mulligan), která se musela provdat za zámožného Toma (Joel Edgerton).

Jakmile trailer skončí s ukázkami honosnosti, zaostří na svět skandálů a afér, v nichž nehrají roli jen Jay a Daisy, nýbrž i Tomova milenka Myrtle Wilson (Isla Fisher). Ve 3D verzi může jít o klasiku nejen díky slavnému příběhu. Právě kvůli konverzi byla premiéra filmu přesunuta z letošního prosince na 10. května 2013.

Ve filmu se objeví také bollywoodská hvězda Amitabh Bachchan coby podvodník, gangster a Gatsbyho obchodní partner Meyer Wolfsheim.     

Režisér Baz Luhrmann je známý díky ohromným romantickým show typu Moulin Rouge!, Austrálie, zmodernizované tragédie o Romeovi a Julii (Romeo + Juliet) a komediálnímu Tanci v srdci (Strictly Ballroom). Jeho adaptace je již pátým zfilmováním Fitzgeraldova románu z roku 1925 (nepočítáme-li volné zpracování Christophera Scotta Cherota s názvem G).

V Česku má Velký Gatsby premiéru 16. května 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

        

 

Právě se děje

před 9 minutami

Jaderný program KLDR může zavřít dveře k jednání o míru, varovaly USA

Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru. Na schůzi Rady bezpečnosti OSN to ve středu v New Yorku prohlásila stálá představitelka USA Kelly Craftová. Spojené státy jsou podle ní připraveny "projevit pružnost" a souběžně s KLDR jsou odhodlány podniknout konkrétní kroky k dohodě.

Washington věří, že Pchjongjang zastaví další nepřátelství, zdrží se hrozeb a zapojí se do hledání cesty k dohodě. Pokud ne, budou Spojené státy podle toho jednat, řekla Craftová. 

Čínský zástupce Čang Ťün nicméně označil za zcela nezbytné, aby Rada bezpečnosti uvolnila sankce, které na KLDR uvalila po raketových a jaderných testech Pchjongjangu. To by podle něj vedlo k "dramatickému zvratu" zatím bezvýchodné situace.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Brazilský prezident oznámil, že má možná rakovinu kůže. Lékaři mu odstranili mateřské znamínko

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha. Bolsonaro prohlásil, že se těší dobrému zdraví, ale bylo mu doporučeno zrušení návštěvy města Salvador v brazilském státě Bahía kvůli vyčerpanosti.

Čtyřiašedesátiletý prezident Brazílie je považován za krajně pravicového a také velmi kontroverzního politika. Mnozí ho například viní z toho, že přispívá k odlesňování svou politikou upřednostňování ekonomického rozvoje před ochranou životního prostředí a zlehčováním varovných statistik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy