Václavské náměstí ovládnou agenti Tima Robbinse

Kultura ČTK Kultura, ČTK
10. 8. 2012 12:51
Tim Robbins natočí v Praze příběh na pozadí sametové revoluce
Foto: 2medium

Praha - Americký herec a režisér Tim Robbins natočí v Praze film Václavské náměstí (Wenceslas Square). Hlavními hrdiny příběhu odehrávajícího se na pozadí sametové revoluce v bývalém Československu je agent CIA a agentka StB nasazená na amerického špiona s cílem kompromitovat jej.

"Scénář filmu vychází z adaptace stejnojmenné povídky Arthura Phillipse, která vyšla ve sborníku Wild East: Stories from the Last Frontier věnovaném událostem před, během a po sametové revoluci v roce 1989," řekla mluvčí projektu Naďa Machková.

Tim Robbins je především známým a respektovaným hercem (například legendární filmy Hráč, Vykoupení z věznice Shawshank, Oscar za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka). Kladné ohlasy, včetně nominace na Oscara za film Mrtvý muž přichází, ale sklízí také jako režisér. Po třech filmech, které natočil v 90. letech, se aktuálně režisérské práci věnuje v rámci produkce seriálu Treme.

Celý film se podle Machkové bude natáčet v Praze a okolí v autentických lokacích, závěrečné scény pak přímo na Václavském náměstí. Obsazení hlavních rolí je prozatím v jednání.

Koproducentem snímku je společnost Milk and Honey Pictures. "O natáčení tohoto filmu jsme dlouho usilovali. Mám velkou radost, že všechno klaplo, a na natáčení se těším," uvedl Tomáš Krejčí.

Castingy podle něj začnou letos na podzim, natáčení má začít na jaře 2013. "Půjde vlastně o první projekt, který by mohl zvěčnit události listopadu 1989 mezinárodnímu publiku, neboť snímek bude distribuován po celém světě," dodal Krejčí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy