reklama
 
 

Teriér Uggie má novou psí cenu za snímek Umělec

14. 2. 2012
Novopečený důchodce již loni v Cannes získal Psí palmu

Los Angeles - Uggie, psík z francouzského filmu The Artist, zářil na prvním udílení nových cen pro filmové psy nazvaných Zlaté obojky. Ze slavnostního ceremoniálu v Los Angeles si za výkon v tomto němém filmu v pondělí večer "odnesl" hlavní cenu pro nejlepšího filmového psa. 

Desetiletý Jack Russel teriér porazil další nominované v této kategorii, kterými byli dobrman Blackie z filmu Hugo a jeho velký objev, Cosmo z filmu Začátky, Denver z komedie 50/50 a Hummer z filmu Young Adult (Mladá dospělá).

Kromě snímku The Artist, ve kterém mají hlavní role Jean Dujardin a Bérénice Bejoová, byl Uggie nominován za výkon v romantickém snímku Voda pro slony s Reese Witherspoonovou a Robertem Pattinsonem.

Jakkoli neobvyklá může cena pro Uggieho být, jde o další ocenění pro snímek The Artist. Příběh charismatického herce, který se neumí smířit s tím, že film promluvil, byl v deseti kategoriích nominován na Oscara i francouzské Césary. Z 12 nominací na britské ceny BAFTA jich o víkendu proměnil sedm.

Uggie již na loňském festivalu v Cannes získal neoficiální cenu nazvanou Psí palma. Jeho další filmovou trofej, obojek posázený křišťálovým sklem od firmy Swarowski s přívěskem ve tvaru kosti, v luxusním hotelu v Los Angeles převzal majitel a trenér psíka Omar von Muller.

"Pro cvičitele zvířat ve filmovém průmyslu je to velmi důležité, protože jsme nikdy dřív oceňováni nebyli, lidé si neuvědomují, že k výcviku psa je třeba stovky, nebo dokonce tisíce hodin," prohlásil. O Uggiem řekl, že "to je velký herec, ale také důležitý člen rodiny. Spí s námi a začíná stárnout, takže (tahle cena) je vynikající." Desetiletý Uggie se po filmu The Artist odebral do důchodu.

Udílení Zlatých obojků pořádal časopis Dog News Daily. Ceny se rozdělovaly v pěti kategoriích, mimo jiné pro nejlepšího psa v zahraničním filmu nebo v televizním seriálu. Slavnostní večer podobně jako u řady podobných ceremonií pro dvounohé herce zahájil takzvaný červený koberec, na kterém tentokrát defilovali psí hvězdy s pány.

Mezi dalšími oceněnými byli francouzský buldoček Brigitte ze seriálu Taková moderní rodinka nebo pitbul Hercules z americké reality show o psech Pit Boss. Zvláštní ocenění dostala jihoafrická herečka Charlize Theronová za aktivity ve prospěch zvířat. Výtěžek ze slavnostního večera má jít na konto spolků na ochranu zvířat.

autoři: Kultura, ČTK | 14. 2. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama