Rusové milují nový film Woodyho Allena. Dobové drama v zemi trhá kasovní rekordy

mad
20. 8. 2016 10:00
Nejnovější film Café Society režiséra a scenáristy Woodyho Allena je v Rusku velkým kasovním úspěchem. V tržbách překonal režisérův starší film Do Říma s láskou. Novinka za měsíc od premiéry utržila 109 milionů rublů.
Café Society - trailer | Video: Amazon Studios

Romantické drama Café Society režiséra Woody Allena má v Rusku velký kasovní úspěch. Snímek zasazený do 30. let 20. století se stal nejvýdělečnějším nezávislým filmem z americké produkce, který se v Rusku kdy promítal.

Café Society utržilo v ruských kinech 109 milionů rublů (asi 41 milionů korun) za první čtyři týdny promítání. Snímek zhlédlo 334 tisíc diváků, jak uvedl distributor Volga Film.

Woody tak překonal dosavadního držitele letošního rekordu, a to komedii Ave, Caesar! (2016) bratří Coenů, která utržila 69 milionů rublů. 

Drama s Jessem Eisenbergem a Kristen Stewartovou zajistilo režisérovi rekord coby jeho nejvýdělečnější film uvedený v Ruské federaci. Snímek v tržbách překonal Allenův jiný film, a to komedii Do Říma s láskou (2012), která za 17 týdnů utržila 95 milionů rublů. 

Stránka Hollywood Reporter dodává, že vzhledem k poklesu rublu vůči dolaru v posledních letech utržilo Café Society v dolarech méně než Do Říma s láskou. Avšak v ruské měně se Café Society stalo nejvýdělečnějším Allenovým filmem, který byl v zemi kdy uveden.

Ruský distributor Sergej Nekrasov ke komerčnímu úspěchu řekl: „Jedním z hlavních bodů naší marketingové strategie bylo udělat z filmu zásadní společenskou událost léta." Dodal, že film zakončoval Mezinárodní filmový festival v Moskvě a moskevské premiéry se konaly v nejznámějších kinech, které podporovaly ty největší značky.

V Česku bude mít Café Society premiéru 22. září.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy