Reese pořád stíhá Čtvery Vánoce a žebříček

Irena Hejdová Irena Hejdová
8. 12. 2008 11:25
Austrálie s Nicol Kidmanovou utrpěla další porážku
Foto: archiv

Los Angeles - Vánoce naplno vypukly nejen v nákupních střediscích, ale i v kinech. Znamená to mimo jiné to, že James Bond už má utrum a do popředí se derou filmy s vánoční a rodinnou tematikou.

V Česku má tento týden premiéru jeden z nich - romantická komedie Čtvery Vánoce, v níž milenecký pár Vince Vaughn a Reese Witherspoonová musí navštívit své čtvery rozvedené rodiče.

Čtvery Vánoce už druhý týden vyhrály v Americe žebříček víkendových tržeb.

A to přes nijak valné kritické hodnocení. "Tenhle film je ztrátou času a zklamáním, ale relativně bezbolestným," shrnuje jeden ze zámořských kritiků.

Ale divákům má zřejmě cestovní hysterie mladé dvojice hrdinů sugerovat pohodu Vánoc, která jim v narvaných obchodech s vlezlými koledami chybí.  A možná jim dá zapomenout i na krizi.

Foto: archiv

Navzdory ekonomickým problémům prvních dvanáct filmů žebříčku v Americe o víkendu vydělalo 77,5 milionu dolarů. Už pátý víkend v řadě se tak zvýšily tržby oproti minulému roku, tentokrát o šest procent.

Vydělaly na tom i Čtvery Vánoce. Film o tradičně klidném víkendu - následujícím po prodlouženém víkendu s Díkuvzdáním - vydělal dalších 18,2 milionu dolarů, a celkem jich tak už má na kontě 70,8 milionu.

Podle očekávání studia Time Warner může přitom překonat stomilionovou hranici - což ovšem vzhledem k osmdesátimilionovému rozpočtu, který musí zaplatit obě hvězdy, není nijak přehnaný nárok.

Pubertální horor Stmívání se o víkendu vrátil ze třetího na druhé místo se ziskem 13,2 milionu dolarů. K dnešnímu datu vydělal už 138 milionů dolarů. 

Jeho raketový nástup záhy po premiéře přesvědčil producenty, že pokračování musí vzniknout co nejdřív.

Natáčet se tedy začne už v březnu. Režisérka Catherine Hardwickeová u toho podle nových zpráv nebude, ale pro fanynky je hlavní, že jako krásný ekologický vampýr zůstává Robert Pattinson.

Foto: archiv

Třetí místo patří v USA animovanému rodinnému filmu Bolt. Až na čtvrté místo spadla po velmi zlém startu z minulého týdne velkorozpočtová Australia.

O víkendu jí připadlo jen 7 milionů doplarů, a celkem tak má jen něco přes 30 milionů, z čehož asi Nicole Kidman ani Hugh Jackman velkou radost nemají, zvláště s přihlédnutím k rozpočtu ve výši 125 milionů dolarů. 

A podle recenzních ohlasů to nevypadá ani na to, že film by si mohl vykompenzovat tuto ztrátu na Oscarech.

Na pátém místě se za mořem udržela bondovka Quantum of Solace; za čtyři týdny má celkový zisk v amerických kinech 151 milionů dolarů a celkově jí chybí 8 milionů k půmiliardě z celého světa. 

V zahraničí byl ale James Bond po pětitýdenní dominanci z čela žebříčku vyšachován.

Na mezinárodním poli si aktuálně nejlépe vede druhý díl animovaného Madagaskaru, který si za víkend připsal na mimoamerických trzích 52,2 milionu a celkem si už mimo USA přišel na 125 milionů dolarů.

Na první místo vystoupala zvířátka vracející se z Afriky do domácí newyorské zoo - mimo jiné ve Velké Británii, Německu, Francii, Mexiku, Belgii, Argentině či Rakousku. První místo Madagaskaru patřilo i minulý týden v českém žebříčku tržeb.

Bondovi teď na mezinárodním poli patří druhé místo, třetí má Stmívání, čtvrté Bolt a páté Vall-I. Robůtek sbírající odpadky už stihnul při očistě Země vysbírat na zahrničních trzích celkem 271 milionů dolarů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy