Půlnoční české premiéry Hobita hlásí vyprodáno

Kultura Kultura
20. 11. 2012 14:56
Očekávaný film Petera Jacksona má českou premiéru 13. prosince
Premiéra se blíží.
Premiéra se blíží. | Foto: Warner Bros

Praha - Film Hobit: Neočekávaná cesta režiséra Petera Jacksona aspiruje na událost roku, očekávání fanoušků tomu odpovídají. Do českých kin Hobit vstoupí půlnočními projekcemi ze středy 12. na čtvrtek 13. prosince.

V pražském IMAXU se premiérové představení Hobita vyprodalo během několika desítek minut. Předprodej lístků začal s měsíčním předstihem a netrval ani hodinu a podobnou vlnu diváků hlásí i největší síť kin u nás Cinema City. Všechna kina Cinema City v Praze, v Brně, Plzni, Ostravě, Pardubicích, Liberci nebo Ústí nad Labem už otevřela i druhý sál. Velký Špalíček v centru Brna se chystá na otevření třetího sálu stejně jako kino v Liberci nebo na Novém Smíchově v Praze.

Vedení kina IMAX začalo dokonce uvažovat o výjimečné druhé projekci, která by začínala asi ve čtyři hodiny ráno. Své místo v kině by tedy měli najít všichni nedočkaví diváci, kteří chtějí vidět dobrodružství Bilba Pytlíka už v noci. V multikinech navíc běží předprodej nejen na půlnoční promítání, ale i na první týden projekcí, vždy na hlavní večerní čas. I zde se v řadě kin místa rychle plní. 

"Podle zpráv ze zahraničí je Hobit v předprodeji úspěšnější než hity Skyfall a Twilight. Co se týče Česka, po několika dnech už víme, že půlnoční projekce budou mít u nás rekordní návštěvnost," komentoval zájem marketingový manažer Cinema City Robert Švec.

Od prvního dílu trilogie Hobit si úřady na Novém Zélandu, kde se natáčel, slibují oživení turistického ruchu - 28. listopadu bude mít světovou premiéru v metropoli Wellingtonu. Souostroví tímto způsobem těžilo již z filmové trilogie Pán prstenů, která se stala jedním z nejvýdělečnějších snímků v dějinách. Zemětřesení v roce 2011 i celosvětová hospodářská recese ale příliv turistů zastavily.

V českých kinech bude film uváděn ve formátu 3D s českým dabingem a v klasickém 2D formátu buď s českým dabingem, nebo s titulky.  Film ve formátu 3D s titulky bude uvádět pouze kino IMAX.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 49 minutami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy