Chystá se nový Indiana Jones. Tentokrát bez Harrisona Forda

mad
8. 5. 2015 20:08
Prezidentka společnost Lucasfilm potvrdila, že vznikne další film s Indianou Jonesem. Kdo si ho zahraje nebo o čem film bude, se zatím neví.
Foto z filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky
Foto z filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky | Foto: Paramount Pictures

Praha – Již několik let se spekuluje o pokračování dobrodružné série Indiana Jones, ve které ztvárnil hlavní roli Harrison Ford. Nyní Kathleen Kennedyová, prezidentka společnosti Lucasfilm, v rozhovoru pro Vanity Fair oficiálně potvrdila, že se postava slavného archeologa vrátí.

"Film v naší společnosti vznikne. Kdy se tak stane, si nejsem úplně jistá. Na scénáři jsme ještě nezačali pracovat, ale mluvíme o tom," řekla prezidentka. První díl nazvaný Dobyvatelé ztracené archy měl premiéru v roce 1981. Režíroval jej Steven Spielberg, který točil i další tři díly.

Při rozpočtu 18 milionů dolarů snímek celosvětově utržil přes 389 milionů dolarů. Indiana Jones a Chrám zkázy (1984) stál o 10 milionů více a utržil okolo 333 milionů dolarů. Trojka s podtitulem Poslední křížová výprava (1989) už měla rozpočet 48 milionů dolarů a diváci za film utratili 474 milionů dolarů. Výdělečná série měla úspěch i u kritiků a Ford se kromě Hana Sola z Hvězdných válek stal další oblíbenou postavou.

Po téměř 20 letech přišlo pokračování Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008) s rozpočtem 185 milionů dolarů a šlo de facto o sázku na jistotu. Film si odnesl tržby ve výši 786 milionů dolarů.

Harrisona Forda by měl podle spekulací nahradit Chris Pratt (Strážci Galaxie), hovořilo se také o tom, že pětku zrežíruje Spielberg. Žádné informace však nebyly potvrzeny, jisté je pouze to, že opět uslyšíme švihnutí bičem legendárního archeologa s kloboukem.

Upoutávky na filmové trháky jsou prostě reklama, lhaní se od nich předpokládá, říká Petr Cifka ze serveru Moviezone. V Hollywoodu jdou do propagace miliony, v Česku to ale podle něj ani není potřeba. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy