Chystá se nový Indiana Jones. Tentokrát bez Harrisona Forda

mad
8. 5. 2015 20:08
Prezidentka společnost Lucasfilm potvrdila, že vznikne další film s Indianou Jonesem. Kdo si ho zahraje nebo o čem film bude, se zatím neví.
Foto z filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky
Foto z filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky | Foto: Paramount Pictures

Praha – Již několik let se spekuluje o pokračování dobrodružné série Indiana Jones, ve které ztvárnil hlavní roli Harrison Ford. Nyní Kathleen Kennedyová, prezidentka společnosti Lucasfilm, v rozhovoru pro Vanity Fair oficiálně potvrdila, že se postava slavného archeologa vrátí.

"Film v naší společnosti vznikne. Kdy se tak stane, si nejsem úplně jistá. Na scénáři jsme ještě nezačali pracovat, ale mluvíme o tom," řekla prezidentka. První díl nazvaný Dobyvatelé ztracené archy měl premiéru v roce 1981. Režíroval jej Steven Spielberg, který točil i další tři díly.

Při rozpočtu 18 milionů dolarů snímek celosvětově utržil přes 389 milionů dolarů. Indiana Jones a Chrám zkázy (1984) stál o 10 milionů více a utržil okolo 333 milionů dolarů. Trojka s podtitulem Poslední křížová výprava (1989) už měla rozpočet 48 milionů dolarů a diváci za film utratili 474 milionů dolarů. Výdělečná série měla úspěch i u kritiků a Ford se kromě Hana Sola z Hvězdných válek stal další oblíbenou postavou.

Po téměř 20 letech přišlo pokračování Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008) s rozpočtem 185 milionů dolarů a šlo de facto o sázku na jistotu. Film si odnesl tržby ve výši 786 milionů dolarů.

Harrisona Forda by měl podle spekulací nahradit Chris Pratt (Strážci Galaxie), hovořilo se také o tom, že pětku zrežíruje Spielberg. Žádné informace však nebyly potvrzeny, jisté je pouze to, že opět uslyšíme švihnutí bičem legendárního archeologa s kloboukem.

Upoutávky na filmové trháky jsou prostě reklama, lhaní se od nich předpokládá, říká Petr Cifka ze serveru Moviezone. V Hollywoodu jdou do propagace miliony, v Česku to ale podle něj ani není potřeba. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 21 minutami

Kosovo bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

Kosovo se rozhodlo bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu Rakušanovi Peteru Handkemu, který je kritizován kvůli prosrbským postojům za války v bývalé Jugoslávii. Ceremoniál se uskuteční příští týden ve Stockholmu a kosovský velvyslanec se nezúčastní "kvůli kontroverznímu Peterovi Handkemu, který je přítelem a stoupencem Miloševičovy politiky", jak informoval kosovský ministr zahraničí. Handke roku 2006 vystoupil na pohřbu bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Toho předtím navštívil ve vězení v Haagu. Kosovo je bývalou jihosrbskou provincií. Právě Miloševičovi je připisována hlavní role při rozdmýchávání nacionalistických vášní v 90. letech minulého století a rozpoutání několika válek v oblasti bývalé Jugoslávie, mimo jiné právě v Kosovu.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy