Tragédie v Nepálu změní propagaci katastrofických filmů

mad
1. 5. 2015 9:10
Zdroj foto: Freeman Ent. Zdroj foto: Freeman Ent.
Studio Warner Brothers mění reklamní kampaň ke katastrofickému snímku San Andreas, v němž postavy čelí následkům devastujícího zemětřesení.
Trailer k filmu San Andreas | Video:

Praha – Týden staré zemětřesení v Nepálu o síle 7,9 Richterovy škály má za následek přes šest tisíc obětí a statisíce lidí bez domova. Nejvíce bylo zasaženo hlavní město Káthmándú, kde žije okolo 1,5 milionu obyvatel.

Americký katastrofický film San Andreas (premiéra v květnu) vypráví o následcích ničivého zemětřesení v Kalifornii, které zabije desetitisíce lidí. Studio Warner Bros kvůli událostem v Nepálu zareagovalo změnou marketingové kampaně, píše deník The Guardian.

Zástupce studia Paul McGuire prohlásil, že chtějí zajistit, aby reklama k filmu brala v potaz lidi zasažené tragédií a nebyla vůči nim necitlivá.

Jake Gyllenhall jako vůdce výpravy
Jake Gyllenhall jako vůdce výpravy | Foto: Universal Pictures

V budoucích propagačních materiálech tak přibudou informace, jak obětem zemětřesení v Nepálu pomoci a jak se připravit na přírodní katastrofu. Film režiséra Brada Peytona, v němž hlavní role ztvárnili Dwayne Johnson a Carla Gugino, dorazí do českých kin 28. května.

Nejedná se však o jediný film, který bude prostřednictvím marketingu reagovat na aktuální dění. Snímek Everest studia Universal Pictures, který je založený na skutečných událostech, vypráví osudy expedice na Mount Everest v roce 1996, kterou zasáhla ničivá bouře.

Vzhledem k tomu, že zemětřesení v Nepálu na hoře spustilo lavinu, která pohřbila až 22 horolezců, chystá studio také upravit marketingovou kampaň k filmu.

Snímek v režii Baltasara Kormákura, v němž hrají Jake Gyllenhaal, Keira Knightley nebo Josh Brolin, dorazí do českých kin 18. září.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy