Tragédie v Nepálu změní propagaci katastrofických filmů

mad
1. 5. 2015 9:10
Studio Warner Brothers mění reklamní kampaň ke katastrofickému snímku San Andreas, v němž postavy čelí následkům devastujícího zemětřesení.
Trailer k filmu San Andreas | Video:

Praha – Týden staré zemětřesení v Nepálu o síle 7,9 Richterovy škály má za následek přes šest tisíc obětí a statisíce lidí bez domova. Nejvíce bylo zasaženo hlavní město Káthmándú, kde žije okolo 1,5 milionu obyvatel.

Americký katastrofický film San Andreas (premiéra v květnu) vypráví o následcích ničivého zemětřesení v Kalifornii, které zabije desetitisíce lidí. Studio Warner Bros kvůli událostem v Nepálu zareagovalo změnou marketingové kampaně, píše deník The Guardian.

Zástupce studia Paul McGuire prohlásil, že chtějí zajistit, aby reklama k filmu brala v potaz lidi zasažené tragédií a nebyla vůči nim necitlivá.

Jake Gyllenhall jako vůdce výpravy
Jake Gyllenhall jako vůdce výpravy | Foto: Universal Pictures

V budoucích propagačních materiálech tak přibudou informace, jak obětem zemětřesení v Nepálu pomoci a jak se připravit na přírodní katastrofu. Film režiséra Brada Peytona, v němž hlavní role ztvárnili Dwayne Johnson a Carla Gugino, dorazí do českých kin 28. května.

Nejedná se však o jediný film, který bude prostřednictvím marketingu reagovat na aktuální dění. Snímek Everest studia Universal Pictures, který je založený na skutečných událostech, vypráví osudy expedice na Mount Everest v roce 1996, kterou zasáhla ničivá bouře.

Vzhledem k tomu, že zemětřesení v Nepálu na hoře spustilo lavinu, která pohřbila až 22 horolezců, chystá studio také upravit marketingovou kampaň k filmu.

Snímek v režii Baltasara Kormákura, v němž hrají Jake Gyllenhaal, Keira Knightley nebo Josh Brolin, dorazí do českých kin 18. září.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Místopředsedkyně Senátu Horská navrhuje 24. červen jako den památky vyhlazených obcí

Mezi významné dny v českém kalendáři by se měl nově zařadit 24. červen jako Den památky obcí a sídel vyhlazených během nacistické okupace. V novele zákona o státních svátcích to navrhla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (KDU-ČSL). Na navržené datum připadá výročí vypálení obce Ležáky na Chrudimsku, kterou vyhladili nacisté v roce 1942 v souvislosti s atentátem na Reinharda Heydricha. Návrhem novely by se měl Senát v prvním čtení zabývat příští čtvrtek.

Podle Horské zůstává ve stínu lidických událostí nejen obec Ležáky, ale i další místa, která se stala obětí nacistické brutality na sklonku druhé světové války. Horská připomíná například vypálení moravské osady Ploština 19. dubna 1945, jejíž obyvatelé podporovali partyzány z 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky. Při akci bylo zastřeleno nebo zaživa upáleno 27 civilistů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA neprosadily v Radě bezpečnosti OSN prodloužení zbrojního embarga vůči Íránu

Spojeným státům se nepodařilo v Radě bezpečnosti OSN prosadit prodloužení zbrojního embarga proti Íránu. Z 15 členů se pro prodloužení kromě USA vyslovila ještě Dominikánská republika. Proti byly Rusko a Čína a zbývající země, včetně Francie, Británie a Německa, se zdržely, napsala agentura Reuters. Embargo, které je zakotveno v jaderné dohodě Íránu se světovými mocnostmi z roku 2015, má vypršet v říjnu.

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa prodloužení zbrojního embarga OSN vůči Íránu prosazuje již delší dobu. Míní totiž, že jeho zrušení islámské republice umožní získat zbraně, které mohou přispět k eskalaci konfliktů na Blízkém východě. Washington pohrozil, že pokud RB OSN embargo neprodlouží, spustí skrze jadernou dohodu proces k reaktivaci všech sankcí OSN vůči Íránu, včetně zbrojního embarga.

Zdroj: ČTK
Další zprávy