Američané se nejraději nechávají léčit doktorem Housem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 1. 2011 13:31
V USA se vyhlašovala anketa People's Choice Awards
People's Choice Awards - nejoblíběnější komediální herec v televizi Neil Patrick Harris (Jak jsem poznal vaši matku)
People's Choice Awards - nejoblíběnější komediální herec v televizi Neil Patrick Harris (Jak jsem poznal vaši matku) | Foto: Reuters

Los Angeles - Vítězi americké divácké ankety People's Choice Awards, která oceňuje nejlepší filmy, televizní pořady, herce a hudebníky , se stali cynický doktor House, rapper Eminem a třetí díl filmové Twilight ságy Zatmění.  Všichni si odnesli po čtyřech cenách. Vítězové 37. ročníku byli slavnostně vyhlášeni v Los Angeles,  večerem popáté za sebou provázela herečka a zpěvačka Queen Latifah.

Seriál Doktor House (House M.D.)  je nejoblíběnější televizní drama, Hugh Laurie a Lisa Edelsteinová jsou ejoblíběnějšími dranmarickými herci z obrazovky a  sám Gregory House byl jmenován oblíbeným televizním doktorem.

People's Choice Awards - nejoblíběnější filmový herec Johny Depp
People's Choice Awards - nejoblíběnější filmový herec Johny Depp | Foto: Reuters

Unylá tanagerská romance Twilight sága vyhrála potřetí za sebou. Loňské Zatmění je podle hlasujících absolutním filmem roku i  nejlepším dramatem. Hlavní hrdinové Kristen Stewartová, Robert Pattinson a Taylor Lautner jsou nejoblíbenější sestavou na plátně a sama představitelka Belly, která se zamiluje do upíra,  pak nejlepší herečkou.

 Prostřednictvím sociálních médií a internetu zaslali letos lidé do ankety 175 milionů hlasů. People's Choice Awards předznamenává zámořskou sezonu cen udílených profesionály od Grammy po Oscary. Vyhlašuje se od roku 1975 a nyní se rozdává celkem v 35 kategoriích.  Výsledky ve většině z nich logicky odpovídají žebříčkům prodejnosti a sledovanosti i hitparádám. Dohromady vytvářejí panteon té nejširší popkltury, ze kterého pak zpětně čerpají sílu ti, kteří se do něj dokážou dostat.

Nejoblíběnějším filmovým hororem je nová verze Noční můry v Elm Street, titul nejoblíbenější rodinný snímek získal snímek Toy Story 3 a nejoblíbenější komedií se stal film s Adamem Sandlerem Machři. 

Sandler sám byl oceněn také jako nejoblíbenější komediální herec.  Johnnyho Deppa zvolili Američané nejoblíbenějším hercem bez omezení kategorií; vyhrál v konkurenci  jmen,  jakými jsou Leonardo DiCaprio nebo Robert Downey Jr.  Ten si mohl připsat vítězství za druhého Iron Mana, který se stal akčním filmem roku.  Akční hvězdou roku je ale Jackie Chan. Nejoblíbenější filmovou hvězdou do 25 let se stal Zac Efron, hvězda Muziálů ze střední.

Z moderátorů nočních talkshow mají Američané nejraději Conana O'Briana.  Televizní obsesí je pro ně seriál Dexter,  sci-fi seriálem Fringe a komediálním seriálem roku muzikálový Glee.  Zdejší trenérka roztleskávaček Jane Lynchová je nejlepší komediální herečkou v televizi, jejím protějškem byl zvolen Neil Patrick Harris z Jak jsem poznal vaši matku.

Hudební letos kategorii dominoval Eminem, který tak završil rok ve znamení návratu s novou desku Recovery, jež se loni stala nejprodávanějším albem v Americe. Získal cenu v kategorii nejoblíbenější umělec žánru hip hop a nejlepší zpěvák. Navíc byl jeho duet s Rihannou Love the Way You Lie byl vyhlášen jako nejoblíbenější píseň i hudební video.

Druhou prodejní hvězdu roku, jednadvacetiletou Taylor Swiftovou, vybrali fanoušci za vítěze v kategorii country umělců. Porazila v ní loňského vítěze Keitha Urbana, zpěvačku Carrie Underwoodovou i skupinu Lady Antebellum.  Minulý rok v této anketě získala trofej v kategorii zpěvačka roku.  Tu má ale letos Katy Perry  (stejně jako titul on line senzace).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

EU prodloužila do roku 2032 zrušení roamingových poplatků

Zákazníci evropských telekomunikačních operátorů budou moci dalších deset let volat, posílat textové zprávy a připojit se k internetu ve všech zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru (EHP) za stejné ceny jako doma. V tiskové zprávě to dnes uvedla Evropská komise (EK), která tak prodloužila bezplatný roaming do roku 2032. Zároveň oznámila s platností od 1. července další pravidla. Ta mají zaručit stejně kvalitní internet jako v domovské zemi, upozorňování na jinou než pozemní síť či zlepšený přístup k tísňovému volání v celé EU.

"Díky nařízení o roamingu jsme mohli všichni začít používat v zahraničí svůj mobilní telefon tak, jak jsme byli zvyklí z domova," uvedla komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. "Při svých cestách po EU proto můžeme bez příplatků telefonovat, posílat textové zprávy a používat internet. To je velmi hmatatelná výhoda, kterou nám přinesl náš jednotný evropský trh. Prodloužení platnosti těchto pravidel zachová konkurenceschopnost cen mezi operátory a umožní spotřebitelům využívat bezplatné roamingové služby dalších deset let," dodala.

Podle nových pravidel mají operátoři poskytující mobilní služby zajistit, aby spotřebitelé měli přístup k síti čtvrté generace (4G) nebo k pokročilejší 5G.

Zdroj: ČTK
Další zprávy