Iron Man, Star Wars i Jurský svět. Filmy, které za první víkend vydělaly miliardy

10 nejvýdělečnějších filmových premiér
9. Úspěšný premiérový víkend měl v květnu 2007 i dobrodružný film Spider-Man 3. Boj s padouchy i svou vlastní temnou stránkou svedl herec Tobey Maguire pod vedením režiséra Sama Raimiho. Během premiérového víkendu si společnost Columbia Pictures přišla na 381,7 milionu dolarů.
8. Snímek Transformers 3 vydělal během červnového víkendu 2011 celosvětově 382,4 milionu dolarů. Režisér akčního snímku a produkční společnost Paramount Pictures obsadili do hlavních rolí Shiu LaBeoufa, Rosie Huntington-Whiteley nebo Frances McDormand.
7. Americký snímek Avengers: Age of Ultron zaznamenal v květnu 2015 sedmý nejúspěšnější premiérový víkend. Akční film společnosti Walt Disney a režiséra Josse Whedona vydělal během víkendu celosvětově 392,5 milionu dolarů.
6. O něco úspěšnější premiéru měl první díl Avengers, který šel do kin o tři roky dřív. Režisér Joss Whedon a herecké tváře jako Robert Downey Jr. nebo Scarlett Johansson vydělali během prvního víkendu celosvětově 392,5 milionu dolarů.
Foto: Falcon
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
21. 12. 2015 13:14
Sedmý díl filmové série Hvězdné války podle očekávání trhá rekordy návštěvnosti, za premiérový víkend v USA a Kanadě vydělal 238 milionů dolarů (5,9 miliardy Kč). Celosvětově se během víkendu prodaly vstupenky na kultovní film za zhruba 517 milionů dolarů (12,9 miliardy Kč), čímž se film J. J. Abramse zařadil na druhé místo historických tabulek hned za Jurský svět. Připomeňte si 10 filmů, které během premiérových víkendů vydělaly celosvětově nejvíce peněz.
 

Právě se děje

před 32 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy