Iron Man, Star Wars i Jurský svět. Filmy, které za první víkend vydělaly miliardy

10 nejvýdělečnějších filmových premiér
9. Úspěšný premiérový víkend měl v květnu 2007 i dobrodružný film Spider-Man 3. Boj s padouchy i svou vlastní temnou stránkou svedl herec Tobey Maguire pod vedením režiséra Sama Raimiho. Během premiérového víkendu si společnost Columbia Pictures přišla na 381,7 milionu dolarů.
8. Snímek Transformers 3 vydělal během červnového víkendu 2011 celosvětově 382,4 milionu dolarů. Režisér akčního snímku a produkční společnost Paramount Pictures obsadili do hlavních rolí Shiu LaBeoufa, Rosie Huntington-Whiteley nebo Frances McDormand.
7. Americký snímek Avengers: Age of Ultron zaznamenal v květnu 2015 sedmý nejúspěšnější premiérový víkend. Akční film společnosti Walt Disney a režiséra Josse Whedona vydělal během víkendu celosvětově 392,5 milionu dolarů.
6. O něco úspěšnější premiéru měl první díl Avengers, který šel do kin o tři roky dřív. Režisér Joss Whedon a herecké tváře jako Robert Downey Jr. nebo Scarlett Johansson vydělali během prvního víkendu celosvětově 392,5 milionu dolarů.
Foto: Falcon
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
21. 12. 2015 13:14
Sedmý díl filmové série Hvězdné války podle očekávání trhá rekordy návštěvnosti, za premiérový víkend v USA a Kanadě vydělal 238 milionů dolarů (5,9 miliardy Kč). Celosvětově se během víkendu prodaly vstupenky na kultovní film za zhruba 517 milionů dolarů (12,9 miliardy Kč), čímž se film J. J. Abramse zařadil na druhé místo historických tabulek hned za Jurský svět. Připomeňte si 10 filmů, které během premiérových víkendů vydělaly celosvětově nejvíce peněz.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy