Festival španělských filmů La Película se zaměří na herečku Anu Belénovou

Kultura Kultura
28. 12. 2017 11:21
Třináctý ročník festivalu španělských filmů La Película, který proběhne od 13. 2. do 4. 3. v Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě, vzdá retrospektivou hold slavné španělské herečce a zpěvačce Aně Belénové (66). Ta spolupracovala s řadou španělských režisérů a na počátku 90. let se sama stala režisérkou. V roce 2017 obdržela od Španělské filmové akademie čestné ocenění Goya za přínos španělské kinematografii. Na festivalu diváci uvidí například film z 80. let Démoni v zahradě o posledních letech svobodné společnosti před koncem španělské občanské války či komedii Láska vážně škodí zdraví, v níž se na plátně vedle Belénové objeví i mladší kolegyně Penélope Cruzová.
Ana Belénová ve filmu Láska vážně škodí zdraví.
Ana Belénová ve filmu Láska vážně škodí zdraví. | Foto: La Película
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy