Festival španělských filmů La Película se zaměří na herečku Anu Belénovou

Kultura Kultura
28. 12. 2017 11:21
Třináctý ročník festivalu španělských filmů La Película, který proběhne od 13. 2. do 4. 3. v Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě, vzdá retrospektivou hold slavné španělské herečce a zpěvačce Aně Belénové (66). Ta spolupracovala s řadou španělských režisérů a na počátku 90. let se sama stala režisérkou. V roce 2017 obdržela od Španělské filmové akademie čestné ocenění Goya za přínos španělské kinematografii. Na festivalu diváci uvidí například film z 80. let Démoni v zahradě o posledních letech svobodné společnosti před koncem španělské občanské války či komedii Láska vážně škodí zdraví, v níž se na plátně vedle Belénové objeví i mladší kolegyně Penélope Cruzová.
Ana Belénová ve filmu Láska vážně škodí zdraví.
Ana Belénová ve filmu Láska vážně škodí zdraví. | Foto: La Película
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy