Čeští fotografové otevřeli "rodinná alba" na Vnitřním okruhu

Čeští fotografové otevřeli "rodinná alba" na Vnitřním okruhu
Daniel Poláček: WEBsad FACES, 2011
Daniel Poláček: websadfaces, 2011
Barbora Kuklíková, z cyklu In-ty-my-ta,2005-2006
Libuše Jarcovjáková, z cyklu Máma, 2011
Foto: ghmp
Kultura Kultura
15. 5. 2013 10:22

Výstava Vnitřní okruh v současné české fotografii je k vidění v pražské Městské knihovně. Její kurátor Vladimír Birgus tak navazuje na předchozí expozici, která se věnovala fotografii 20. století a uvedla ji také Galerie hlavního města Prahy. Na rozdíl od ní neposkytuje současná přehlídka přehled o všech tvůrčích proudech a osobnostech. Je zaměřena úžeji na tvorbu s motivy autorské sebereflexe, intimity, nejbližších lidí a věcí.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy