Cannes 2013: Velký Leonardo, Nicole, Spielberg a Gatsby v dešti

Cannes 2013: Velký Leonardo, Nicole, Spielberg a Gatsby v dešti
Carey Milligan a Leonardo DiCaprio před zahajovací projekcí letošního festivalu v Cannes rozdávali úsměvy. Festival poprvé začal filmem, který nebyl uveden ve světové premiéře.
Tým Velkého Gatsbyho. Film Baze Luhrmanna je velkolepý, ale kritiku nenadchnul.
Leonardo DiCaprio a bollywoodská hvězda Amitábh Baččan, který si po boku DiCapria zahrál ve Velkém Gatsbym jednu z hlavních rolí.
Při zahájení festivalu pršelo a ceremoniál měl čtyřicetiminutové zpoždění.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
16. 5. 2013 8:35

Cannes je nejdůležitější filmový festival světa. Nahrávají tomu všechny faktory: festival se odehrává v ideálním termínu - všechny ceny už jsou dávno rozebrané, vítězové připomenutí, nakoukaní. Taky už je po zimě. A francouzská riviéra je v květnu pro festival ideálním místem, místo má nádech filmové kulisy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy