Benátky vyhrála Kim Ki-dukova Pieta. Kdo si ještě odvezl cenu?

Benátky vyhrála Kim Ki-dukova Pieta. Kdo si ještě odvezl cenu?
Zlatého lva za nejlepší film si z letošního filmového festivalu v Benátkách odváží film jihokorejského režiséra Kim Ki-duka Pieta
Kim Ki-duk s herečkou z filmu Pieta Jo Min-soo
Režisér Kim Ki-duk si přichází pro Zlatého lva
Cenu za nejlepší scénář si z Benátek odváží francouzský režisér Olivier Assayas, který na festivalu představil snímek "Après mai" (Květen je pryč)
Foto: Reuters
Kultura Kultura
9. 9. 2012 12:55

Zlatého lva za nejlepší film si z letošního filmového festivalu v Benátkách odváží film jihokorejského režiséra Kim Ki-duka Pieta. Kromě jihokorejského snímku kritici favorizovali také film "The Master" (Mistr) amerického režiséra Paula Thomase Andersona. Ten sice na hlavní cenu nedosáhl, získal ale Stříbrného lva za nejlepší režii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy