Benátky vyhrála Kim Ki-dukova Pieta. Kdo si ještě odvezl cenu?

Benátky vyhrála Kim Ki-dukova Pieta. Kdo si ještě odvezl cenu?
Zlatého lva za nejlepší film si z letošního filmového festivalu v Benátkách odváží film jihokorejského režiséra Kim Ki-duka Pieta
Kim Ki-duk s herečkou z filmu Pieta Jo Min-soo
Režisér Kim Ki-duk si přichází pro Zlatého lva
Cenu za nejlepší scénář si z Benátek odváží francouzský režisér Olivier Assayas, který na festivalu představil snímek "Après mai" (Květen je pryč)
Foto: Reuters
Kultura Kultura
9. 9. 2012 12:55

Zlatého lva za nejlepší film si z letošního filmového festivalu v Benátkách odváží film jihokorejského režiséra Kim Ki-duka Pieta. Kromě jihokorejského snímku kritici favorizovali také film "The Master" (Mistr) amerického režiséra Paula Thomase Andersona. Ten sice na hlavní cenu nedosáhl, získal ale Stříbrného lva za nejlepší režii.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby vyzvali Ukrajinu k zastavení provokací na hranicich s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy