Barrandov staví nové a větší ateliéry

RiK, ČTK
15. 12. 2005 12:00
Praha - Výstavba nového ateliérového komplexu začne už za několik měsíců na pražském Barrandově.
Budova barrandovských studií v noci
Budova barrandovských studií v noci | Foto: Aktuálně.cz

Začátkem týdne o tom rozhodla dozorčí rada společnosti Barrandov Studio, která schválila předložený návrh představenstva.

Výstavba ateliérového komplexu, která přijde na více než sto milionů korun, by měla být zahájena na jaře 2006," řekla dnes mluvčí barrandovského studia Dušana Chreneková.

Nový komplex bude podle ní složen z několika zvukotěsných ateliérů. Do konce příštího roku by měl být postaven minimálně jeden, další vzniknou postupně.

"Další technické parametry a konečný počet ateliérů bude upřesněn na příštím zasedání dozorčí rady společnosti Barrandov Studio v lednu 2006," dodala mluvčí.

Podle předsedy dozorčí rady Tomáš Chreneka je o barrandovské ateliéry velký zájem. "Zvětšení ateliérové plochy nám umožní uspokojit ve větší míře zahraniční produkce. Na výstavbu ateliérů už máme stavební povolení, takže budovat začneme hned po upřesnění projektové dokumentace," vysvětlil Chrenek. Nové prostory umožní vyhovět projektům zahraničním i českým a také tvůrcům reklam. Právě ty prý mají stále více požadavků na velké ateliéry, protože je pro ně práce pak snazší, rychlejší a tím i úspornější.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy