reklama
 
 

Art Brut: Chceme být slavnější než Oasis

7. 8. 2006 9:00
Love Planet - Rock´n´roll rozhodně není přežitek, pořád je to způsob vyjádření, který nikdy neumře, říká frontman britských Art Brut Eddie Argos.

Pár dní před vystoupením na pražském festivalu Love Planet poskytl Aktuálně.cz rozhovor.

Jeho Art Brut jsou energickou londýnskou kytarovkou postavenou na punkové dravosti a vtipných textech, svoje fanoušky mají mezi intelektuály i milovníky indie hudby po celém světě. Kapela vznikla v roce 2003 a po úspěšných singlech Formed A Band a Modern Art A My Little Brother vydala debutové album Bang Bang Rock & Roll.

Eddie, těšíš se na Love Planet?
Jasně, že se těším. Už jsme v Praze hráli s Moimir Papalescu And the Nihilists a byl to výborný zážitek. A jsem rád, že Love Planet je v Praze, miluju to město. Tehdy jsem na delší procházky neměl čas, ale teď to určitě napravím.

Proč jsi vlastně založil rock´n´rollovou kapelu?
Rock´n´roll je strašně vzrušující věc. Mám rád show a chtěl jsem hrát v kapele, taky mě baví psaní písniček a předvádění je lidem. V neposlední řadě chci být strašně slavný - víc než Oasis. 

Na to, abyste je ve slávě předčili, máte jen jedno album. Už pracujete na dalším?
Jo, docela se snažíme. Zatím máme šest nových skladeb, deska by měla být nahraná v prosinci, takže vyjde snad někdy začátkem příštího roku.

Budete novinky hrát i na Love Planet?
Aspoň čtyři kousky jo. Jinak to celkově odhaduju tak na patnáct šestnáct písniček, jak bude čas.

Dokážeš říct, jaký je rozdíl mezi vašimi starými a novými skladbami?
No, nějaký rozdíl tam určitě je. Teď už totiž umíme o něco líp hrát, víš? Některé ze songů jsou instrumentálně složitější a propracovanější, i když v zásadě je to asi pořád to samý, ale snad trochu líp zahraný. Doufám.

V písničce My Little Brother zpíváte "mému bráškovi je dvacet dva a právě objevil rock´n´roll". Kdy jsi ho objevil ty?
Myslím že někdy v osmnácti nebo devatenácti. Rock´n´roll je o pití, drogách a zábavě, kdo z puberťáků by odolal? Pravda je, že jsem to občas taky trochu přeháněl a asi před třemi roky jsem se kvůli drogám choval jako pěknej idiot.

Souvisí tahle sebedestrukce s názvem kapely Art Brut?
Art brut je hodně upřímná forma uměleckého sebevyjádření a upřímná je i naše muzika. Art brut je navíc můj nejoblíbenější umělecký směr a miluju Van Gogha, který umělce art brut hodně inspiroval.

A ty máš jakou hudební inspiraci?
Jednoznačce Modern Lovers. Ti zpívali o všem, o lásce, osamělosti, vzteku... všechno to tam je.

Máte hodně fanoušků mezi mladými lidmi. Co jim vaše hudba dává?
Tohle zrovna moc neřeším. Mě baví psát písničky a lidi se přece na naše koncerty chodí bavit, ne poslouchat nějaký lekce o životě. Víš, je mi šestadvacet a neumím si představit, že bych měl moji hudbou někomu něco zásadního sdělovat. Třeba se to změní až budu starší, ale spíš ne. Jsme punk - upřímná jednoduchá a hlasitá muzika.

Na Love Planet budete hrát vedle Franz Ferdinand. Mají Art Brut s jejich muzikou něco společného?
Možná že trochu jo. Jsem koneckonců jejich velký fanoušek, takže mě určitě museli nějak ovlivnit, jejich hudba je právem oblíbená. Fakt se těším, že spolu budeme v Praze hrát a zajdeme potom na panáka.

Více o Love Planet hledejte v naší příloze Letní festivaly

Stránky Love Planet

Stránky Art Brut 

autor: Benjamin Slavík | 7. 8. 2006 9:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama