Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kachlová kamna oživí každý interiér

komerční článek
20. 7. 2020 10:04
Letošní léto je tak trochu podivné. Počasí se neustále mění, teploty skáčou nahoru a dolů. Nejvyšší čas začít řešit vytápění pro nadcházející chladné dny. Uvažujete o kamnech? Co takhle ta kachlová, jaká si pamatujete z prázdnin u babičky?
Foto: komerční článek

Kachlová kamna už dávno nepatří jen na chalupy, své místo mají i v moderním interiéru. Báječně ho doplní a prohřejí. Co víc si doma přát?

Domácí pohoda je základ každého bydlení

Domov je místo, kam se běžíme schovat, když nás něco trápí. Je to místo, kde na nás čekají ti, kdo nás mají rádi a záleží jim na nim. Domov ale tvoří i maličkosti jako vůně, místo k odpočinku, dobré jídlo a pití. Podcenit nesmíte ani staré dobré "teplo domova". A to doslova.

Když bude doma chladno, vy se tam nebudete chtít vracet. Nejen že se budete bát, že onemocníte, ale nebudete se tam ani dobře cítit. Aby teplo domova bylo opravdové, pořiďte si krbová kamna, ve kterých bude plápolat ohýnek. To, že doma ucítíte nádhernou vůni dřeva už je jen příjemným bonusem.

Foto: komerční článek

Kachlová kamna do každého interiéru

Kamna obložená krásnými kachličkami nás už pouhým pohledem dokáží přenést o pár let zpět. Připomenou nám dětství a my se zas na chvíli ocitneme alespoň v myšlenkách v bezstarostném světě. Proč byste si je měli pořídit domů dneska, o pěknou řádku let později?

  • Pyšní se dlouhou životností.
  • Mají vysokou tepelnou účinnost.
  • Než je roztopíte, sice to chvilku trvá, na druhou stranu ale hřejí ještě dlouho poté, co oheň v nich vyhasne.
  • Můžete si na ně položit hrneček a čaj udržet teplý, dobře na nich kyne i třeba těsto na chleba nebo domácí buchty.
  • Potěší vás i ekonomický provoz s nízkou spotřebou dřeva.
  • Obsluha kachlových kamen není náročná.
  • Můžete vybírat z mnoha barevných designů.
Foto: komerční článek

Náš tip: Hledáte kachlová kamna v klasických odstínech? Vsaďte na kachlová kamna TREVISO od společnosti HAAS+SOHN. Jste spíš pro něco moderního, co jen tak někdo nemá? Určitě se vám zalíbí kachlová kamna SKIVE od stejné společnosti.

Na trhu najdete hned několik typů "kachláčů"

Zamilovali jste se do nich a nevíte, která vybrat? Kachlová kamna jsou na trhu dostupná ve dvou variantách.

  • Jako solitérní kamna, kdy teplo sálá z dlaždiček.
  • Jako kachlová kamna s teplovodním výměníkem, která zajistí rozvod tepla do několika místností prostřednictvím radiátorů. Taková kamna pak nejen vytopí celý dům, dokážou ale i ohřát vodu na koupání.

Kachlová kamna si dnes zase pořizuje čím dál víc lidí. Díky moderním designům se hodí nejen na chalupu a do jiných rekreačních objektů, ale i do moderních domovů. Jaká si vyberete vy?

 

Právě se děje

před 21 minutami

Bulharsko se rozhodlo vyhostit dva ruské diplomaty kvůli špionáži

Bulharské ministerstvo zahraničí dalo dvěma ruským diplomatům 72 hodin na to, aby opustili zemi. Stalo se tak poté, co je prokurátoři obvinili ze špionáže. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Mluvčí ministerstva uvedl, že o prohlášení obou diplomatů za nežádoucí osoby bylo informováno ruské velvyslanectví v Sofii. Dříve prokurátoři uvedli, že oba diplomaté se od roku 2016 snažili získávat od bulharských občanů utajované informace o modernizačních plánech armády a o údržbě vojenské techniky.

Agentura Interfax připomněla, že analogický incident se odehrál už letos v lednu, kdy bulharská prokuratura rovněž podezírala dva ruské diplomaty ze špionáže. Oba Bulharsko vypovědělo. Moskva v obdobných kauzách reaguje recipročně, tedy dá se očekávat vyhoštění dvou bulharských diplomatů z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Rusko slíbilo odvetu za kroky EU, rozšíří svou černou listinu

Rusko na základě reciprocity rozšíří svou černou listinu jako odpověď na sankce ze strany Evropské unie. Oznámilo to ve středu ruské ministerstvo zahraničí. Moskva zakáže dalším představitelům členských zemí a institucí EU vstup do Ruska, ale mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová na tiskové konferenci neupřesnila, kdo bude postižen. Počet osob figurujících na ruské černé listině bude podle ní stejný jako počet Rusů na sankčním seznamu EU.

EU podle mluvčí v poslední době podnikla řadu nepřátelských kroků vůči Rusku a ruským občanům. Blok uplatňuje sankce bez ohledu na mezinárodní právo a kvůli "vymyšleným, absurdním záminkám", uvedla Zacharovová. Moskva podle ní opakovaně varovala unii před zhoubností takového přístupu, ale "v EU ignorují naše návrhy vést věcný, profesionální dialog na základě faktů, a jako dříve dávají přednost sankcím". "Pokud EU bude pokračovat v tomto konfliktním přístupu, vyhrazujeme si právo adekvátně reagovat," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy