Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kachlová kamna oživí každý interiér

komerční článek
20. 7. 2020 10:04
Letošní léto je tak trochu podivné. Počasí se neustále mění, teploty skáčou nahoru a dolů. Nejvyšší čas začít řešit vytápění pro nadcházející chladné dny. Uvažujete o kamnech? Co takhle ta kachlová, jaká si pamatujete z prázdnin u babičky?
Foto: komerční článek

Kachlová kamna už dávno nepatří jen na chalupy, své místo mají i v moderním interiéru. Báječně ho doplní a prohřejí. Co víc si doma přát?

Domácí pohoda je základ každého bydlení

Domov je místo, kam se běžíme schovat, když nás něco trápí. Je to místo, kde na nás čekají ti, kdo nás mají rádi a záleží jim na nim. Domov ale tvoří i maličkosti jako vůně, místo k odpočinku, dobré jídlo a pití. Podcenit nesmíte ani staré dobré "teplo domova". A to doslova.

Když bude doma chladno, vy se tam nebudete chtít vracet. Nejen že se budete bát, že onemocníte, ale nebudete se tam ani dobře cítit. Aby teplo domova bylo opravdové, pořiďte si krbová kamna, ve kterých bude plápolat ohýnek. To, že doma ucítíte nádhernou vůni dřeva už je jen příjemným bonusem.

Foto: komerční článek

Kachlová kamna do každého interiéru

Kamna obložená krásnými kachličkami nás už pouhým pohledem dokáží přenést o pár let zpět. Připomenou nám dětství a my se zas na chvíli ocitneme alespoň v myšlenkách v bezstarostném světě. Proč byste si je měli pořídit domů dneska, o pěknou řádku let později?

  • Pyšní se dlouhou životností.
  • Mají vysokou tepelnou účinnost.
  • Než je roztopíte, sice to chvilku trvá, na druhou stranu ale hřejí ještě dlouho poté, co oheň v nich vyhasne.
  • Můžete si na ně položit hrneček a čaj udržet teplý, dobře na nich kyne i třeba těsto na chleba nebo domácí buchty.
  • Potěší vás i ekonomický provoz s nízkou spotřebou dřeva.
  • Obsluha kachlových kamen není náročná.
  • Můžete vybírat z mnoha barevných designů.
Foto: komerční článek

Náš tip: Hledáte kachlová kamna v klasických odstínech? Vsaďte na kachlová kamna TREVISO od společnosti HAAS+SOHN. Jste spíš pro něco moderního, co jen tak někdo nemá? Určitě se vám zalíbí kachlová kamna SKIVE od stejné společnosti.

Na trhu najdete hned několik typů "kachláčů"

Zamilovali jste se do nich a nevíte, která vybrat? Kachlová kamna jsou na trhu dostupná ve dvou variantách.

  • Jako solitérní kamna, kdy teplo sálá z dlaždiček.
  • Jako kachlová kamna s teplovodním výměníkem, která zajistí rozvod tepla do několika místností prostřednictvím radiátorů. Taková kamna pak nejen vytopí celý dům, dokážou ale i ohřát vodu na koupání.

Kachlová kamna si dnes zase pořizuje čím dál víc lidí. Díky moderním designům se hodí nejen na chalupu a do jiných rekreačních objektů, ale i do moderních domovů. Jaká si vyberete vy?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy