Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jiří Mužík ze SOLODOOR o výběru dveří, partnerském přístupu a unikátních řešeních

14. 5. 2024 0:00
Praktické informace i tipy k výběru interiérových dveří od zástupce předního českého výrobce.
Posuvné dveře na stěnu_posuvný systém PATRIOT. Dveře z řady KLASIK_plné. Povrch CPL SOLO 3D - dub bělený
Posuvné dveře na stěnu_posuvný systém PATRIOT. Dveře z řady KLASIK_plné. Povrch CPL SOLO 3D - dub bělený | Foto: SOLODOOR a.s.

S výměnou interiérových dveří se jednou za život potká asi každý z nás. Jak si správně vybrat?

Nejdříve bychom si měli říct, do jaké místnosti dveře vybíráme a co od nich očekáváme. Dle toho volíme typ - klasické otočné či posuvné a v případě otočných také orientaci - levé či pravé. Posuvné dveře jsou ideálním řešením zejména do prostorů s nedostatkem místa.

Dveře CRISTAL, model Satinato
Dveře CRISTAL, model Satinato | Foto: SOLODOOR a.s.

Dále je potřeba si promyslet, jestli chceme dveře plné, prosklené či celoskleněné. Plné se hodí do místností, ve kterých chceme zachovat soukromí, např. do ložnice. Prosklené a celoskleněné pak do místností, do kterých si přejeme dostat více přirozeného světla, např. mezi chodbu a obývací pokoj. Použití dveří se sklem není potřeba se obávat - při jejich výrobě lze použít kalené bezpečnostní sklo, které se jen tak nevysype, i když se s dveřmi bouchne trochu důrazněji. Pokud by ale přece jen došlo k jeho narušení, pak se rozsype na drobné neostré úlomky, o které se nelze pořezat.

Dveře VERTIGO 56 s povrchem SOLO MATRIX – Bergamo
Dveře VERTIGO 56 s povrchem SOLO MATRIX – Bergamo | Foto: SOLODOOR a.s.

Důležitým rozhodnutím je volba povrchu dveří, ten by měl odpovídat intenzitě "provozu" v domácnosti. Nejlevnější variantou s poměrně nízkou odolností proti poškození je fólie. Pokud požadujeme vysokou odolnost proti vnějším vlivům a mechanickému poškození, je ideální volbou laminátový povrch (CPL). Další variantou je lak, díky kterému je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dveří dle vašeho přání.

Dveře GABRETA 9 s povrchem CPL SOLO 3D – Cremeline
Dveře GABRETA 9 s povrchem CPL SOLO 3D – Cremeline | Foto: SOLODOOR a.s.

A poté již přichází na řadu volba dekoru? 

Dekor je z pohledu mnoha zákazníků tím hlavním aspektem. Praktickou pomůckou je náš konfigurátor, který je k dispozici zdarma na webových stránkách www.sestavsidvere.cz. Do tohoto nástroje pro tvorbu vizualizací je možné z pohodlí domova nahrát fotografie vlastního bydlení a zkoušet si různé modely dveří a dekory z naší nabídky v konkrétním interiéru.

Dveře SONET 2 s povrchem CPL SOLO 3D - dub přírodní a sklem SATINATO
Dveře SONET 2 s povrchem CPL SOLO 3D - dub přírodní a sklem SATINATO | Foto: SOLODOOR a.s.

Dá se výše popsaný proces nějak usnadnit?

Určitě ano, proto v našich značkových prodejnách nabízíme odborné poradenství. Profesionální personál od zákazníka zjistí jeho představy a požadavky, pomůže mu zorientovat se v nabídce a doporučí mu vhodné řešení. Zkrátka se s námi podělíte o své představy a požadavky a o zbytek procesu se postaráme my - fungujeme jako váš partner disponující odbornými znalostmi. V prodejnách je také možnost si tzv. naživo prohlédnout a osahat jednotlivé typy dveří, různé povrchy i dekory.

Dveře GABRETA 3 s povrchem CPL – Antracit a sklem Satinato
Dveře GABRETA 3 s povrchem CPL – Antracit a sklem Satinato | Foto: SOLODOOR a.s.

Jaká zajímavá řešení nabízíte?

Designovým produktem pro milovníky minimalismu jsou naše reverzní dveře, které charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy.

V nabídce máme speciální laminátové povrchy SOLO MATRIX a CPL SOLO 3D, které vynikají autentickým dřevěným vzhledem a dokonale imitují jeho strukturu nejen na pohled, ale i na dotek. Jejich výhodou oproti dýze a přírodnímu dřevu je vysoká odolnost vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození, snadná údržba, stálost barvy i nižší cena.

Dále nabízíme na českém trhu unikátní oblou hranu dveří, která je kromě elegantního vzhledu také velmi praktická - vyniká vysokou odolností proti nárazům, vlhkosti, znečištění či zažloutnutí.

Více informací: www.solodoor.cz

Reverzní dveře
Reverzní dveře | Foto: SOLODOOR a.s.
 

Právě se děje

Další zprávy