reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jako na stadionu. Podívejte se do nových kanceláří Sportisimo

Návštěvy vítá recepce vsazená do fotbalové brány, zaměstnanci se můžou proběhnout po atletickém oválu a design každé zasedací místnosti odpovídá jednomu sportu. Tak to vypadá v nových kancelářích firmy SPORTISIMO. Pracovní prostředí firmy navrhovali architekti tak, aby bylo co nejflexibilnější. Zaměstnanci mohou pracovat v kancelářích odkudkoliv.

"Je důležité, aby se kanceláře postupně přizpůsobovaly potřebám nastupujících generací. Třetina všech dnešních zaměstnanců jsou mileniálové. A zaměstnanci pod 30 let rozhodně preferují pracoviště, které lze snadno měnit, spíše než striktně oddělené kanceláře a zasedací místnosti," říká Daniel Matula, spoluzakladatel firmy CAPEXUS, která kanceláře pro SPORTISIMO navrhla a postavila.

Architekti firmy CAPEXUS proto kladli důraz na variabilitu. Nové zázemí řetězce se sportovními potřebami v pražském Zličíně má velký počet uzavřených i otevřených zasedacích místností v různých velikostech.

Místo pro schůzky i práci o samotě

Díky tomu si zaměstnanci mohou vybírat, odkud budou pracovat - jiné místo se hodí pro soustředěnou práci o samotě, jiné pro kooperaci v týmu nebo krátké schůzky. Architekti tak zohledňují to, že v kancelářích je třeba vytvořit prostor, kde se lidi budou potkávat a přirozeně si vyměňovat informace.

Inspirace sportem se v kancelářích SPORTISIMA přímo nabízela. Dominantním prvkem prostoru je modrý běžecký ovál, který lemuje celý prostor a je tak i navigačním prvkem pro nové zaměstnance či návštěvníky. Kromě toho, že materiál reálně napodobuje tartan, dobře pohlcuje i zvuk.

Kanceláře jsou plné chytrých a vtipných detailů, které odkazují na sport. "Každou z deseti zasedacích místností jsme designovali v jiném sportovním odvětví. Firma tak využívá zasedačku jako squashové hřiště s reálnými čárami a raketami, zasedačku s jízdním kolem, které vyjíždí ze zdi, nebo zasedačku s U rampou. V takových prostorách je pro zaměstnance i návštěvníky pořád co objevovat," popisuje Jakub Seči, architekt CAPEXUSu. Hosté jsou překvapeni také recepčním pultem, který je vsazen do reálné fotbalové brány.

Hluk v kancelářích lze snadno potlačit

"Firma se do open space prostoru stěhovala z klasických buňkových kanceláří, což je pro zaměstnance vždy velká změna. Přechod tedy musel proběhnout naprosto hladce. Zaměřili jsme se na optické i funkční dělení otevřených kanceláří a zvýšenou pozornost jsme věnovali akustickému komfortu," charakterizuje přístup architektka Erika Bohatá.

Na hluk v kancelářích se designéři zaměřili prostřednictvím speciálních akustických řešení. V zasedacích místnostech použili akustický sádrokarton, přímo nad stoly zaměstnanců jsou pak umístěny závěsné akustické panely. Panely oddělující jednotlivá pracoviště pak přispívají nejen k akustické pohodě, ale také k pocitu soukromí.

Uvažujete také o změně kanceláří? Osobně se s vámi setkáme a zajistíme, že vaše kanceláře budou navazovat na vaši firemní DNA. Přejděte na stránky capexus.cz a podívejte se na nejnovější kancelářské trendy.

autor: CAPEXUS | 25. 1. 2018 9:24

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama