Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak vybrat to nejlepší povlečení pro vaši ložnici?

18. 11. 2020 13:37
Ložnice je místem, kde odpočíváme. Měli bychom se tam cítit pohodlně a uvolněně. Přispěje k tomu nejen dobře vybraný nábytek, ale i bytový textil jako povlečení. To by mělo nejen ladit s ostatním vybavením, musí ale být také příjemné a funkční. Jak toho docílit? Poradíme vám.
Ložnice
Ložnice | Foto: Komerční sdělení

Když se rozhodnete pro nové povlečení

Jeden by řekl, že se na jeho výběru nedá nic zkazit. Prostě si vyberete takové, které se vám líbí a hotovo. Tak jednoduché to ale není. I při výběru tak zdánlivé maličkosti jako je povlečení, je třeba dbát na kvalitu a materiál. Teda pokud se nechcete v noci neustále probouzet zpocení nebo bez deky, protože vám sklouzla.

Na co si dát při výběru povlečení pozor?

Povlečení nevybíráme jen podle barvy a vzoru, mnohem důležitější je materiál, ze kterého je vyroben, velikost povlečení, jeho zapínání.

Kvalita se odráží od materiálu

Některé povlečení na dotek připomene hedvábí, jiné škrábe, kouše a studí. Na vině je špatná volba materiálu.

  • Mezi nejoblíbenější materiály už dlouhá léta patří klasická bavlna. Na tu nedaly dopustit už naše praprababičky. Dobře totiž věděly, že pod takovým povlečením se vyspíte do růžova. Je prodyšné, savé, příjemné na dotek. Co na tom, že se musí žehlit? Kvalitní spánek přeci za trochu námahy stojí.
  • Klasické bavlně šlape na paty krepové povlečení, které má poměrně zvláštní vzhled. V pravidelných pruzích se střídá jemná a zvrásněná část. Je také z bavlny, zachovalo si všechny její skvělé vlastnosti, má taky jednu navíc. Nežehlí se.
  • Hitem poslední doby je povlečení z bavlněného saténu. Na rozdíl od klasického saténu se sice tolik neleskne, na druhou stranu je příjemné, prodyšné, neklouže, nezatrhává se. Při správné péči vám navíc opravdu dlouho vydrží. Zkuste ho.
  • Další variantou je hypoalergenní povlečení z mikrovlákna. Je lehoučké jako pírko, jemné jako hedvábí, roztoči v něm útočiště rozhodně nenajdou. Navíc rychle schne.
  • Během chladných nocí zase oceníte krásně hřejivé flanelové povlečení vyrobené z počesané bavlny.
Vánoční flanel
Vánoční flanel | Foto: Komerční sdělení

Na velikosti záleží

Docela otřepaná, ale pravdivá fráze. I povlečení se vyrábí v několika velikostech. Kdo se tak chce pohodlně vyspat, musí si dát pozor i na rozměry povlečení. Když je špatně vyberete, bude se povlečení buď kumulovat na jednom místě a tvořit nepohodlnou hroudu, nebo se probudíte zimou, protože spíte jen pod povlakem.

Náš tip: Než se vydáte pro nové povlečení, změřte si polštář i peřinu.

A co to zapínání?

I tady máte na výběr. Knoflíky každému nevyhovují, v současné době je hodně oblíbené zapínání na zip. Někdo zase nedá dopustit na starou dobrou klasiku-zakládané povlečení. Čemu dáte přednost vy?

Náš tip na závěr: Vánoce jsou za dveřmi, co takhle do ložnice pořídit hřejivé flanelové povlečení s vánočním motivem?

 

Právě se děje

Další zprávy