Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Inteligentní software integruje výrobu: od designu po manažerský dashboard

komerční článek
12. 8. 2020 11:50
Moderní softwarové systémy pro řízení výroby dokáží sjednotit celý výrobní proces od návrhu po fyzickou realizaci produktu. IT ve výrobě v maximální míře podporuje sdílení dat, ať už jde o konstrukční data nebo ERP a další podnikové aplikace. Výsledkem je zefektivnění všech souvisejících procesů a podpora kontinuity podnikání.
Foto: komerční článek

Sdílení dat o výrobě umožňuje, aby v jediném rozhraní a v reálném čase byla k dispozici data všech typů včetně provozních, technických i manažerských. Tento způsob práce s daty poskytuje podporu pro rozhodování a odstraňuje riziko izolovaných datových sil.

Společnost SAP nabízí několik řešení, která pomáhají s integrací výrobních procesů. SAP Engineering Control Center podporuje vytváření digitálních reprezentací i velmi sofistikovaných výrobků, propojuje data z podnikových aplikací, systémů CAD, systémů od nich odvozených (MCAD, ECAD) a dalších simulačních nástrojů. Podporována je široká sada datových modelů a k dispozici je také pokročilé vyhledávání. Díky tomu lze získat jednotný přehled o celém řetězci operací, které vytvářejí přidanou hodnotu. K dispozici jsou rovněž vestavěné funkce pro řízení kvality. Uživatelské rozhraní je přitom velmi jednoduché, nabízí přehledné grafické panely a podporuje běžné funkce typu přetahování položek myší. Podnikový software již dnes nemusí být pro uživatele složitější než běžné desktopové aplikace.

Pro plánování a řízení výroby jako celku je určena platforma SAP S/4HANA Manufacturing. Ta umožňuje digitalizaci výroby, zefektivňuje spolupráci v rámci podniku a poskytuje analytické funkce podporující rozhodování v reálném čase. Sjednocení dat o zásobách, produkci a odbytu (objednávkách) umožňuje zrychlit výrobu, snížit stav zásob a minimalizovat rizika narušení výrobního procesu.

Řešení SAP Product Lifecycle Costing je určeno především pro ekonomickou optimalizaci a již v rané fázi vývoje produktu umožňuje odhadovat náklady na jeho výrobu, podle toho upravovat plánovanou cenovou politiku a provádět přizpůsobení očekávaným potřebám zákazníků. Uživatelské rozhraní podporuje vytváření souvisejících simulací, a to i na základě neúplných dat, když je i samotný design produktu ještě v procesu vývoje. Součástí kalkulací je i správa různých verzí produktu a scénáře typu what-if.

V dobách nejistot a rychlých změn hraje pro zachování kontinuity podnikání zásadní roli digitální transformace tří oblastí, jimiž jsou lidé, výroba a zákazníci. Firmy momentálně řeší nové situace a čelí dosud nepoznaným výzvám, s nimiž jim pomohou technologie. V oblasti výroby je klíčová práce s daty a integrace výrobních procesů. S cílem představit nejmodernější trendy, které pomohou využívat moderní software pro řízení výroby a zachovat kontinuitu podnikání, připravila společnost SAP ČR sérii tří webinářů zaměřených na přínosy sjednocení výrobních procesů.

Design: V prvním dílu představíme proces od designu výrobku k tvorbě konstrukčního kusovníku. Uvidíte, jakým způsobem spojit konstrukční data s podnikovým ERP systémem.

Výroba: V tomto dílu se dozvíte, jak využít konstrukční kusovník k tvorbě výrobního kusovníku s následným použitím v pracovním postupu ve výrobě včetně předkalkulace výrobku.

Manažerský reporting: V závěrečném dílu uvidíte hodnocení profitability výrobků a interaktivní manažerský dashboard pro reporting, analýzy a simulace pro efektivnější podporu rozhodování.

Tři bezplatné webináře společnosti SAP ČR zaměřené na moderní softwarové systémy pro řízení výroby se uskuteční ve dnech 18. - 20. srpna 2020 od 10 hodin a budou trvat zhruba 90 minut. Příslušnými tématy vás provedou přední odborníci na danou problematiku. Zdarma se můžete registrovat zde.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy