Hypoteční banka a SOS dětské vesničky: jeden tým už 15 let

komerční obsah
1. 11. 2015 15:45
Posláním Hypoteční banky je pomáhat bydlet. A to nejen svým klientům. Proto řadu let vedoucí banka v poskytování úvěrů na bydlení dlouhodobě podporuje organizaci SOS dětské vesničky, který opuštěným dětem umožňuje získat láskyplný domov.
Foto: komerční obsah

„Ročně umožníme dosáhnout na vlastní bydlení tisícům lidí. Ne všichni kolem nás ale mají takové štěstí, že je pro ně vlastní bydlení se svými blízkými samozřejmostí. Některé děti z SOS dětských vesniček o bydlení se svými rodiči z rozličných důvodů přišly a my jsme se rozhodli, že se i díky našim klientům budeme snažit jejich situaci co nejvíc zlepšovat,“ uvedl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

15 let spolupráce a více než pět milionů korun pro vesničky 

Ze strany Hypoteční banky se přitom rozhodně nejedná o krátkodobou činnost. Hypoteční banka společně s neziskovou organizací SOS dětské vesničky totiž letos slaví výročí patnácti let od zahájení spolupráce. Za tuto dobu na zlepšení podmínek dětí, jejich rodičů i jejich pěstounů věnovala částku přesahující pět milionů korun. Jen loni to bylo více než půl milionu korun a dá se předpokládat, že i za letošní rok 2016 tato částka bude minimálně ve stejné výši.

„Naše činnost je financována z více zdrojů, nicméně největší část příjmů tvoří soukromé dary jednotlivců a firem. Právě díky dlouhodobým partnerům, jako je Hypoteční banka, můžeme stále rozšiřovat naši činnost a směřovat ji tam, kde je jí nejvíce potřeba. V loňském roce jsme podpořili 893 dětí a odhadujeme, že letos jich bude více než 1200,“ doplňuje Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček., Do pomoci dětem v SOS dětských vesničkách se zapojují kromě Hypoteční banky coby finanční instituce aktivně i její zaměstnanci a nepřímo také všichni klienti, kteří se s Hypoteční bankou rozhodnou uzavřít úvěrovou smlouvu na koupi domu, bytu či pozemku, případně na rekonstrukci své nemovitosti.

„Největší část finanční pomoci SOS dětským vesničkám od nás proudí díky tomu, že za každou uzavřenou úvěrovou smlouvu na účet neziskové organizace pošleme dvacet korun,“ vysvětluje Jan Sadil.

Pomáháme i nepeněžně 

Tím ale zapojení Hypoteční banky samozřejmě nekončí, pomáhají totiž i zaměstnanci a to všemi možnými způsoby, například sbírkami oblečení či hraček, a také fyzickou prací. Naposledy to bylo v Karlových Varech - Doubí, kde výročí patnáctileté spolupráce mezi Hypoteční Bankou a SOS dětskými vesničkami 150 zaměstnanců oslavilo přímo ve vesničce, v níž pomáhali s rekonstrukcí areálu vesničky s dvanácti rodinnými domy pro pěstouny a jejich svěřence. Za zmínku stojí například i akce, kdy děti navštívili čestlický aquapark, kde se konala výtvarná soutěž. Vzniklé obrázky pak zaměstnanci banky dražili, přičemž tyto peníze rovněž putovaly na konto SOS vesniček.

Letošním vrcholem oslav patnáctileté spolupráce pak bude veřejná aukce na zpravodajském webu Aktuálně.cz, jejímž předmětem budou fotografie malých obyvatel karlovarské SOS dětské vesničky, kteří se podle svého výběru mohli na jeden den proměnit ve známou postavičku podle vlastního výběru. Výsledek jejich přání pak se svým týmem zachytil Herbert Slavík, jeden z nejlepších českých fotografů současnosti. Z dražby získané finanční prostředky poputují na zlepšení kvality bydlení v SOS dětských vesničkách. „Tato aukce bude symbolickým vyvrcholením proběhlých patnácti let, které uběhly od začátku naší spolupráce s SOS dětskými vesničkami. Vesničky a hlavně náhradní rodiče za tu dobu daly domov desítkám dětí, které už dnes, a dost dobře možná i díky Hypoteční bance, mají domovy vlastní. Těm menším, pro které je některá z vesniček stále ještě jediným domovem, bude Hypoteční banka společně s ostatními pomáhat i v dalších letech,“ slibuje Jan Sadil. 

Text obsahuje komerční sdělení. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy