reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Dokonalé dětské království? Poradíme, jak ho vytvořit!

Foto: komerční článek
Dětský pokoj je takovým světem sám pro sebe. Musíme ho tedy uzpůsobit tak, aby mohl veškeré funkce, měnící se s věkem, plnit. Jak tedy na to, aby vaši potomci byli spokojení a zároveň příliš neutrpěla vaše peněženka?

Pro ty nejmenší

Prostor připravovaný pro novorozence musí především vzbuzovat u dítěte pocit bezpečí. Dominantou pokoje je prozatím dětská postýlka, která musí být dostatečně pevná a bezpečná, vyrobená z kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů. V prvních dnech totiž děťátko prospí až 22 hodin denně. Dalším nezbytným kusem nábytku je přebalovací komoda, která nabízí dostatek úložných prostor pro všechny věci, co jsou k péči o děťátko potřeba. Pokud z ní odstraníte přebalovací pult, můžete ji využívat v podstatě až do dospělosti, což je patrné třeba i na kolekcích dětských pokojů pro miminka, které jsou prakticky a důmyslně sestavené z několika dílů a s pomocí pár drobných úprav je lze využívat až do doby, než se z vaší ratolesti stane dítě školou povinné.

Pro kreativní předškoláky

V předškolním věku (3-6 let) potřebuje malé dítko prostor pro hraní, které přináší emocionální uspokojení a také rozvíjí myšlení, řeč, představivost i paměť, Je tedy potřeba hromada hraček a úložného prostoru, uzpůsobeného tak, aby se k nim dítko lehce dostalo. A pokud máte doma malého umělce, hojně využije i pracovní stůl. Řešení nabízí třeba dětský pokoj Lilly, u kterého jednoduchou montáží přeměníte ve stoleček už nepotřebnou přebalovací komodu.

Pro pilné školáky

S nástupem do školy přichází první povinnosti, a proto jsou potřeba určité úpravy. Od postele a hracích prostor se do popředí zájmu dostává psací stůl, který by měl být dostatečně veliký a dostatečně osvětlený. Měl by u něj být prostor i pro vás, důležitého rádce a oporu pro vašeho školáka. Veškerý nábytek vybírejte v provedení, které lze přizpůsobovat rostoucímu dítěti. A ještě dalšímu prvku pokoje byste měli věnovat pozornost. V případě, že je vaše dítko kamarádské, pravděpodobně brzy uvítá možnost přespání u kamarádů. V takovém případě přijde vhod dětský otoman s přistýlkou či rozkládací postel, která také v budoucnu může ušetřit starost s koupí studentské postele.

Tak s chutí do toho a hlavně veškeré zařizování a vybavování důkladně konzultujte s tou nejdůležitější osobou - vaším dítětem.

autor: komerční článek | 19. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama