Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Detailní a elegantní design oživil 200 let starou chalupu

komerční článek
13. 3. 2018 14:08
Celá chalupa je promyšleně designově sladěna od retro dlažeb, přírodního kamene, renovovaného nábytku, až po dřevěné vypínače a ručně šité dekorace majitelkou, interiérovou designérkou.
Foto: komerční článek

Majitelka dostala chalupu po babičce a jejím cílem bylo ji zachránit a uchovat v ní co nejvíce původního, aby zůstaly i vzpomínky na dětství. Venkovský styl s důrazem na detaily se prolíná celým obydlím. Začíná hned u vchodu, kde nás cihlová dlažba, pod osvětleným parožím, navede do společné místnosti s kachlovými kamny a vyhřívanou pecí, a dále přes koupelnu do sauny s dřevěnou vanou. Hlavní kuchyň s lavicí a stolem jsou na míru vyrobené známým truhlářem. Dle návrhu designérky vyrobil také všechny dveře, další 2 kuchyňky v apartmánech a postele. V celé chalupě nenajdete nerez, ale jen mosaz, ať už na vodovodních kohoutcích, osvětlení či v kuchyňkách. Z původního chléva je útulný pokoj se zachovalými klenbami a kamenem.

V každé místnosti je alespoň 1 kus nábytku původního, který je renovovaný pomocí metody fládrování. Designérka vše doladila ušitím závěsů a polštářků v chalupářském stylu, aby zde bylo útulněji. Osvětlení je také v retro stylu, některé i ručně vyráběné.

Ve stodole místo uhlí a starého dřeva vyrostlo nádherné posezení s otáčecím grilem, pecí na chleba či pizzu a udírnou, obložené celé v přírodním kameni. Přírodní kámen se dále prolíná také uvnitř, před chalupou i pod jejím roubení. Trámy a štíty ožily pečlivostí řemeslníků podle původních fotografií a dodaly chalupě roubený ráz. Zajímavostí ve stodole je pípa, která je napojena skrz zeď z garáže na sud.

Díky nové majitelce chalupa prokoukla, udělala radost rodině, že ji zachránila a nyní je inspirací nejen pro ostatní chalupáře, ale i návštěvníky, kteří ji mohou v Podještědí navštívit. Pobyt zde je možné zarezervovat na: www.rozstani.webs.com. Více informací ohledně interiérového designu získáte na www.lenka-design.com. Na viděnou v Podještědí…

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy