Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Detailní a elegantní design oživil 200 let starou chalupu

komerční článek
13. 3. 2018 14:08
Celá chalupa je promyšleně designově sladěna od retro dlažeb, přírodního kamene, renovovaného nábytku, až po dřevěné vypínače a ručně šité dekorace majitelkou, interiérovou designérkou.
Foto: komerční článek

Majitelka dostala chalupu po babičce a jejím cílem bylo ji zachránit a uchovat v ní co nejvíce původního, aby zůstaly i vzpomínky na dětství. Venkovský styl s důrazem na detaily se prolíná celým obydlím. Začíná hned u vchodu, kde nás cihlová dlažba, pod osvětleným parožím, navede do společné místnosti s kachlovými kamny a vyhřívanou pecí, a dále přes koupelnu do sauny s dřevěnou vanou. Hlavní kuchyň s lavicí a stolem jsou na míru vyrobené známým truhlářem. Dle návrhu designérky vyrobil také všechny dveře, další 2 kuchyňky v apartmánech a postele. V celé chalupě nenajdete nerez, ale jen mosaz, ať už na vodovodních kohoutcích, osvětlení či v kuchyňkách. Z původního chléva je útulný pokoj se zachovalými klenbami a kamenem.

V každé místnosti je alespoň 1 kus nábytku původního, který je renovovaný pomocí metody fládrování. Designérka vše doladila ušitím závěsů a polštářků v chalupářském stylu, aby zde bylo útulněji. Osvětlení je také v retro stylu, některé i ručně vyráběné.

Ve stodole místo uhlí a starého dřeva vyrostlo nádherné posezení s otáčecím grilem, pecí na chleba či pizzu a udírnou, obložené celé v přírodním kameni. Přírodní kámen se dále prolíná také uvnitř, před chalupou i pod jejím roubení. Trámy a štíty ožily pečlivostí řemeslníků podle původních fotografií a dodaly chalupě roubený ráz. Zajímavostí ve stodole je pípa, která je napojena skrz zeď z garáže na sud.

Díky nové majitelce chalupa prokoukla, udělala radost rodině, že ji zachránila a nyní je inspirací nejen pro ostatní chalupáře, ale i návštěvníky, kteří ji mohou v Podještědí navštívit. Pobyt zde je možné zarezervovat na: www.rozstani.webs.com. Více informací ohledně interiérového designu získáte na www.lenka-design.com. Na viděnou v Podještědí…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

V kancelářské budově v Brně vyhrožoval muž se zbraní, policie ho zajistila

Policisté zasahují v Brně v Holandské ulici. V jedné z kancelářských budov tam vyhrožoval muž se zbraní. Policie evakuovala 200 lidí, muže zajistila. Budovu prohlíží, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

"Je potřeba prověřit ty prostory, proč ten člověk tam byl, co tam dělal a jestli nebyl s někým. Zásah ještě probíhá," řekl Chaloupka. Na místě je i záchranná služba, řekla bez dalších podrobností její mluvčí Michaela Bothová. Zatím se proto nedá říct, zda nejsou záchranáři na místě jen preventivně.

Holandská ulice je komplex několika kancelářských budov, denně tam dojíždí pracovat stovky lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V lavině ve Vysokých Tatrách na Slovensku zemřeli dva horolezci

Dva horolezci zemřeli v neděli v lavině ve Vysokých Tatrách na Slovensku.Informovala o tom v pondělí místní horská záchranná služba. Skupinu tří horolezců zasáhla sněhová masa v oblasti ledopádů.

Pád laviny ohlásil záchranářům polský horolezec, kterého lavina částečně zasypala a který neměl kontakt se svými dvěma kolegy. Místo prohledali horští záchranáři. Pomocí lavinového vyhledávače lokalizovali nezvěstné horolezce, z laviny je pak vyhrabali už bez známek života. Následně pomohli částečně zasypanému muži a doprovodili ho do údolí.

Ve slovenských horách přišlo za loňský rok o život 56 lidí, což je výrazně více než v předchozích letech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vědci identifikovali vrak potopený u pobřeží Anglie, jde o válečnou loď ze 17. století

Vědcům se podařilo vyřešit záhadu obestírající původ lodi, která se v 17. století potopila u břehů Anglie s nákladem vybraného italského mramoru. Jak informoval zpravodajský server Daily Mail, vrak památkově chráněného plavidla u pobřeží Sussexu patří holandské válečné lodi Klein Hollandia.

Loď byla postavena v roce 1656 a vlastnila ji rotterdamská admiralita. Klein Hollandia se zapojila do všech velkých bitev druhé anglo-nizozemské války (1665-1667). V roce 1672 byla součástí loďstva admirála de Haese, které bylo posláno jako doprovod flotily ze Smyrny plující ze Středozemí přes Lamanšský průliv do Nizozemska.

U ostrova Wight lodě napadla anglická flotila pod velením admirála Holmese. Vypukla zuřivá bitva, při níž byla loď Klein Hollandia těžce poškozena a kapitán lodi Jan Van Nes byl zabit. Angličané loď dobyli, nalodili se na ni, ale krátce po té se Klein Hollandia potopila s anglickými i holandskými námořníky na palubě. Tato překvapivá akce, kterou provedla relativně malá anglická námořní jednotka, přispěla k začátku třetí anglo-nizozemské války.

Potopené plavidlo bylo objeveno v roce 2019. Ačkoli nebylo známo, o jakou loď se jedná, dostal vrak nejvyšší stupeň památkové ochrany. Výzkum prováděli během uplynulého roku odborníci z Británie i Nizozemska. Použili přitom důkazy, které z vraku vylovili profesionální i dobrovolní potápěči, stejně jako analýzu letokruhů z vzorků dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy