Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Detailní a elegantní design oživil 200 let starou chalupu

komerční článek
13. 3. 2018 14:08
Celá chalupa je promyšleně designově sladěna od retro dlažeb, přírodního kamene, renovovaného nábytku, až po dřevěné vypínače a ručně šité dekorace majitelkou, interiérovou designérkou.
Foto: komerční článek

Majitelka dostala chalupu po babičce a jejím cílem bylo ji zachránit a uchovat v ní co nejvíce původního, aby zůstaly i vzpomínky na dětství. Venkovský styl s důrazem na detaily se prolíná celým obydlím. Začíná hned u vchodu, kde nás cihlová dlažba, pod osvětleným parožím, navede do společné místnosti s kachlovými kamny a vyhřívanou pecí, a dále přes koupelnu do sauny s dřevěnou vanou. Hlavní kuchyň s lavicí a stolem jsou na míru vyrobené známým truhlářem. Dle návrhu designérky vyrobil také všechny dveře, další 2 kuchyňky v apartmánech a postele. V celé chalupě nenajdete nerez, ale jen mosaz, ať už na vodovodních kohoutcích, osvětlení či v kuchyňkách. Z původního chléva je útulný pokoj se zachovalými klenbami a kamenem.

V každé místnosti je alespoň 1 kus nábytku původního, který je renovovaný pomocí metody fládrování. Designérka vše doladila ušitím závěsů a polštářků v chalupářském stylu, aby zde bylo útulněji. Osvětlení je také v retro stylu, některé i ručně vyráběné.

Ve stodole místo uhlí a starého dřeva vyrostlo nádherné posezení s otáčecím grilem, pecí na chleba či pizzu a udírnou, obložené celé v přírodním kameni. Přírodní kámen se dále prolíná také uvnitř, před chalupou i pod jejím roubení. Trámy a štíty ožily pečlivostí řemeslníků podle původních fotografií a dodaly chalupě roubený ráz. Zajímavostí ve stodole je pípa, která je napojena skrz zeď z garáže na sud.

Díky nové majitelce chalupa prokoukla, udělala radost rodině, že ji zachránila a nyní je inspirací nejen pro ostatní chalupáře, ale i návštěvníky, kteří ji mohou v Podještědí navštívit. Pobyt zde je možné zarezervovat na: www.rozstani.webs.com. Více informací ohledně interiérového designu získáte na www.lenka-design.com. Na viděnou v Podještědí…

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy