reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Cykloturistika v Ústeckém kraji

Foto: Ústecký kraj
Vydejte se na kole po Krušnohorském žebříku, aneb projeďte Cykloregion Krušné hory, který nemá v Česku obdoby

Horami křížem krážem

Oč jde? Je to vlastně prosté, jako každá dobrá myšlenka: Krušné hory zvysoka kašlou na to, že si lidé stanovili nějaké hranice - jejich krása je nedělitelná. Dobrá, řekli si autoři projektu, pojďme propojit českou i saskou stranu hor a vytvořme skutečný cyklistický ráj. A tak vznikla řada zbrusu nových propojení mezi páteřní Krušnohorskou cyklomagistrálou a dálkovou trasou Saská středohoří - Sächsische Mittelgebirge. Aby zmíněné propojky měly smysl, byly samozřejmě i dobudovány, dostavěny a zpevněny starší cyklotrasy.

Výsledek? Téměř 600 kilometrů okružních tras. Krušné hory teď nabízejí v podstatě nevyčerpatelnou škálu výletů, a je úplně jedno, jste-li adrenalinový šílenec, cyklista profík anebo občasný rekreační jezdec, stejně jako není podstatné, máte-li jediný den nebo celý týden. Navíc, jak naznačeno v úvodu, hory jsou pokaždé, když do nich přijedete, úplně jiné, takže ani stejná trasa není tatáž. Značení je opravdu perfektní. Povedou vás sloučené symboly české i saské, tedy žlutá třiadvacítka Krušnohorské cyklomagistrály a oranžová silueta cyklisty Saských středohoří. K tomu všemu ještě jako houby po dešti přibývají informační cedule, směrovky a ukazatele - tady nezabloudíte, na to vemte jed.

Od Labe až ke Klínovci 

A kam se tedy můžete podívat? To máte těžké - prostě všude. Na české straně se dá začít na Labské stezce, vystoupat přes stolovou horu Děčínský Sněžník s jednou z nekrásnějších rozhleden v Česku na Komáří vížku a pak se nechat vést jihozápadním směrem až někam ke Klínovci. Cestou vás každou chvíli zlákají už zmíněné propojky na saskou stranu a vy budete objevovat krásy dosud netušené. V Německu totiž souběžně vede trasa z Schöny ležící na Labské stezce až do Eibenstocku na břehu nádherné vodní nádrže, na úpatí Auersbergu korunovaného kamennou rozhlednou.

Nakliknete-li www.krusnehorynakole.cz, otevře se před vámi opulentní výletní hostina a vy nebudete vědět, zda se máte raději vydat pohraničními lesy a vesnicemi, údolím pískovcových skal, okolím Olbernhau, zapomenutým pohraničím, kolem vodních nádrží Krušnohoří anebo spíše přes Horu Svaté Kateřiny, přírodním parkem u Rübenau, anebo Sedmihůrskou trasou či probádat zapomenuté pohraničí. A to nabídka zdaleka nekončí - jednotlivé etapy a trasy můžete kombinovat, propojovat, odbočovat z nich i do podhůří a zase se vracet na hřebeny, podrobovat si kopce anebo dlouhé hodiny splývat na kole náhorními plošinami. A aby byl komfort cyklistů úplně dokonalý, je k dispozici aplikace pro mobilní telefony, jimž se bůhvíproč říká chytré. Myslím, že teď už je úplně jasné, že Cykloregion Krušné hory se v nejbližší době stane obrovským hitem. A tak vám radím - nečekejte a vydejte se sem co nejdřív, ať si užijete všechny ty báječné výlety dřív, než tu budou špalíry cyklistů.

www.krusnehorynakole.cz

Více tipů na zajímavá turistická místa v Ústeckém kraji, akce a výlety najdete na www.branadocech.cz.

 

autor: | 17. 7. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama