Stodola ustoupila domu "z čokolády". Proskleným štítem se majitelé kochají krajinou

Stodola ustoupila domu "z čokolády". Proskleným štítem se majitelé kochají krajinou
Před rekonstrukcí se v domě sice dalo bydlet, podepsal se na něm ale zub času a během let ztratil šmrnc původního statku.
Podél stavení stojí v zahradě také hospodářské stavby s historickými chlívky.
Stodola dnes slouží jako zázemí k posezení rodiny. Je tu i samostatná kuchyně, v podkroví vznikl herní svět pro děti.
Ve staré části domu se zděným štítem je ložnice...
Foto: Aktuálně.cz/Jiří Ernest
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 1. 2023 10:57
Stavení prarodičů na severu Čech vnoučata proměnila v bydlení pro dvě generace. Společně s architekty opravili starý dům, který vyhlíží do ulice, a k němu přistavěli novostavbu v čokoládově hnědé. Statek má směrem do zahrady prosklený štít, jenž vyhlíží na pozemek i krajinu severu republiky.

Podobu rekonstrukce a novostavby navrhlo pražské studio Skvadra architekti. "V přední obytné části jsme dbali na navrácení historicky dané proporce domu, členění oken, siluetu štítu, vápennou omítku, zachování kleneb a masivních obložkových dveří. Navazující zadní hospodářská část byla staticky nestabilní a museli jsme ji strhnout. Otevřel se tím prostor pro nové, modernější pojetí statku," popisují architekti. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy