"Rozhlasačka" byla jako ze S tebou mě baví svět. Po letech chátrání ji čeká proměna

"Rozhlasačka" byla jako ze S tebou mě baví svět. Po letech chátrání ji čeká proměna
Nemovitost ve svahu Zahrádek získala pozemek demolicí zkonfiskované chalupy Alberta Krause a boudy Racek, které rozhlas získal do majetku po druhé světové válce.
"Společnost Crescon promění budovu Rozhlas na vysokohorskou chatu Zahrádky 1000. Její název vychází z okolní lokality a nadmořské výšky. Bude pro milovníky lyží, skialpů i horských túr, které osloví svou polohou přímo na sjezdovce Zahrádky v Peci pod Sněžkou," říká ředitel společnosti Jan Jerie.
... a mladší je tak mohli využívat jako pohon mimo sjezdovky. Atmosféra na horách byla občas jako ze S tebou mě baví svět. Stejně jako ve filmu tu byla dopoledne, kdy se tatínci vypotáceli z chaty a pořádali před ní závody v jízdě na čemkoli.
Lyže si sundávali až přede dveřmi a po saunování skákali z okna do čerstvě napadaného sněhu. V chatě s výrazným áčkovým štítem na Zahrádkách v Peci pod Sněžkou zažívali rozhlasáci zlaté časy a radovali se i vlekaři. Obří nemovitost s kapacitou 100 lůžek pro ně znamenala stálé zákazníky. Od roku 2011, kdy ji Český rozhlas prodal soukromé firmě, je prázdná a chátrá. Majitel ale slibuje, že jí svitne na lepší časy.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 23. 9. 2023 13:03
Lyže si sundávali až přede dveřmi a po saunování skákali z okna do čerstvě napadaného sněhu. V áčkové chatě na Zahrádkách v Peci pod Sněžkou zažívali zaměstnanci Českého rozhlasu zlaté časy a radovali se i vlekaři. Obří nemovitost s kapacitou 100 lůžek pro ně znamenala stálé zákazníky. Od roku 2011, kdy ji Český rozhlas prodal, je prázdná a chátrá. Majitel ale slibuje, že jí svitne na lepší časy.
 

Právě se děje

Další zprávy