Život na zámku. Podnikatel prodává barokní areál v Dukovanech, má 16 pokojů pro hosty

Život na zámku. Podnikatel prodává barokní areál v Dukovanech, má 16 pokojů pro hosty
Dnes jsou na zámku především hotelové pokoje v moderním stylu.
Uvnitř zámku jsou dochované některé historické prvky, jako jsou dobové fresky v Opičím sále a Pantheonu.
Zámek v Dukovanech na Třebíčsku je znovu na prodej, tentokrát však v podstatně lepším stavu. Vnitřní prostory zámku a jeho dvou bočních křídel mají plochu 2700 metrů čtverečních. Od nového roku je však uvnitř prázdno, protože areál na hranici Vysočiny a Jihomoravského kraje čeká na nového majitele.
Je v ní vidět šest hraběnčiných salónů a také už zmíněný freskový sál.
Foto: Château.cz
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 1. 2022 6:19
Zámek v Dukovanech na Třebíčsku je znovu na prodej, tentokrát však v podstatně lepším stavu. Současný majitel, který ho před šesti lety koupil od obce, areál kompletně zrekonstruoval a nechal připojit na vytápění biomasou. Do konce loňského roku byl v zámku hotel, restaurace a občasně i prohlídky pro turisty. Dnes je veřejnosti uzavřený a čeká na nového majitele.

Dukovanský pozdně barokní areál nabízí v prodeji realitní kancelář Chateau.cz, podle níž ho současný majitel, podnikatel Richard Horký, prodává z osobních důvodů. Zámek s bočními křídly má co do velikosti 2700 metrů čtverečních a zachované některé historické prvky, jako jsou dobové fresky v Opičím sále a Pantheonu. Za jak vysokou sumu se nemovitost prodává, kancelář nechce zveřejňovat.

Podívejte se, jak vypadají interiéry zámku, který si před víc než dvě stě lety nechala přestavět hraběnka Marie Brigita Malabaila de Canal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy