Ze staré řadovky na Moravě vznikl moderní rodinný dům. Z ulice klame stylem i barvou

Ze staré řadovky na Moravě vznikl moderní rodinný dům. Z ulice klame stylem i barvou
Prosklené stěny zevnitř nabízí pohled na zátiší zahrady se starou jabloní.
Na barevnost základních materiálů pak navazuje styl vestavěného nábytku.
Dům o velikosti skoro 260 metrů čtverečních je vybavený nábytkem ve skandinávském stylu. V přízemí jsou společné prostory rodiny, jako je obývací pokoj…
Bílá barva úložných prostorů se mísí s výraznými prvky masivního dřeva.
Foto: Tomáš Slavík
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 12. 2022 14:05
Původně stál na návrší v Moravském Krumlově chátrající řadový dům. Už roky ho nikdo neobýval, a tak se na něm podepsal zub času. Majitelka v něm ale viděla potenciál a společně s architektem ho proměnila na rodinný dům, který při pohledu z ulice klame svým zevnějškem.

Do veřejného prostoru se stavba spíše uzavírá. Má tu jen prosklené vstupní dveře a garážové stání s dřevěnými vraty. Fasáda je navíc v tmavé barvě.

"Je to černá stěrková omítka. Barvu jsme nevybrali náhodně, je v ní skryta symbolika díry. Novostavba vyplňuje místo po původním domu, který leta nikdo neobýval," vysvětluje autor návrhu Radek Pasterný z ateliéru CL3. Z druhé strany už stavba působí přívětivějším dojmem. Prosklenou stěnou se otevírá do zahrady směrem ke staré jabloni.

Podívejte se, co se dá postavit za pět milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy