Venkov v centru Prahy. Na Rohanském ostrově vznikne obří park a byty pro tisíce lidí

Venkov v centru Prahy. Na Rohanském ostrově vznikne obří park a byty pro tisíce lidí
Praha má do roku 2040 zajistit dopravu. Mezi Bubny a Karlínem má vzniknout nová lávka a most, který by měl ulehčit dopravě v Libni a na magistrále. "V současné době čekáme na změnu územního plánu, počítáme s tím, že přesné umístění lávky bychom měli znát přibližně v prosinci," dodává Boháč.
Na podobě blokové zástavby se podíleli architekti, jako je Eva Jiřičná anebo Jakub Cigler.
Pohled na zástavbu od řeky.
Přestože Praha už nemůže manipulovat s plánovanou výstavbou, je v jejích rukou stanovit pravidla zástavby, vymezit nové ulice a náměstí. Návrh od architekta Pavla Hniličky počítá také s obřím parkem, který by měl během povodní fungovat jako plocha pro rozlití vody.
Foto: Sekyra Group
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 10. 2019 15:02
Nová městská čtvrť na Rohanském ostrově nabídne byty pro čtyři tisíce lidí, obří park a lávku do Holešovic. Ukazuje to nová výstava v pražském Centru architektury a městského plánování, která kromě území popisuje také podobu některých budoucích staveb.

"Počítáme, že první etapa výstavby by měla začít příští rok, zbytek v roce 2030," říká Ondřej Boháč, šéf pražského Institutu plánování a rozvoje.

Návrh od architekta Pavla Hniličky počítá s obřím parkem, který by měl během povodní fungovat jako plocha pro rozlití vody.

Developer Sekyra Group slibuje, že "bydlet na Rohanském ostrově bude jako žít na venkově se všemi výhodami velkoměsta". Na podobě blokové zástavby se podíleli architekti jako Eva Jiřičná nebo Jakub Cigler.

Praha má do roku 2040 zajistit dopravu. Mezi Bubny a Karlínem má vzniknout nová lávka a most, který by měl ulehčit dopravě v Libni a na magistrále.

Do té doby se mohou lidé na výstavě seznámit s konkrétním plánem výstavby, uvidí, kde mají vzniknout kanceláře a rezidenční domy, kudy povede cyklotrasa a jak bude vypadat nový městský park.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy