Venkov v centru Prahy. Na Rohanském ostrově vznikne obří park a byty pro tisíce lidí

Foto: Sekyra Group
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 10. 2019 15:02
Nová městská čtvrť na Rohanském ostrově nabídne byty pro čtyři tisíce lidí, obří park a lávku do Holešovic. Ukazuje to nová výstava v pražském Centru architektury a městského plánování, která kromě území popisuje také podobu některých budoucích staveb.

"Počítáme, že první etapa výstavby by měla začít příští rok, zbytek v roce 2030," říká Ondřej Boháč, šéf pražského Institutu plánování a rozvoje.

Návrh od architekta Pavla Hniličky počítá s obřím parkem, který by měl během povodní fungovat jako plocha pro rozlití vody.

Developer Sekyra Group slibuje, že "bydlet na Rohanském ostrově bude jako žít na venkově se všemi výhodami velkoměsta". Na podobě blokové zástavby se podíleli architekti jako Eva Jiřičná nebo Jakub Cigler.

Praha má do roku 2040 zajistit dopravu. Mezi Bubny a Karlínem má vzniknout nová lávka a most, který by měl ulehčit dopravě v Libni a na magistrále.

Do té doby se mohou lidé na výstavě seznámit s konkrétním plánem výstavby, uvidí, kde mají vzniknout kanceláře a rezidenční domy, kudy povede cyklotrasa a jak bude vypadat nový městský park.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy