Venkov v centru Prahy. Na Rohanském ostrově vznikne obří park a byty pro tisíce lidí

Venkov v centru Prahy. Na Rohanském ostrově vznikne obří park a byty pro tisíce lidí
Praha má do roku 2040 zajistit dopravu. Mezi Bubny a Karlínem má vzniknout nová lávka a most, který by měl ulehčit dopravě v Libni a na magistrále. "V současné době čekáme na změnu územního plánu, počítáme s tím, že přesné umístění lávky bychom měli znát přibližně v prosinci," dodává Boháč.
Na podobě blokové zástavby se podíleli architekti, jako je Eva Jiřičná anebo Jakub Cigler.
Pohled na zástavbu od řeky.
Přestože Praha už nemůže manipulovat s plánovanou výstavbou, je v jejích rukou stanovit pravidla zástavby, vymezit nové ulice a náměstí. Návrh od architekta Pavla Hniličky počítá také s obřím parkem, který by měl během povodní fungovat jako plocha pro rozlití vody.
Foto: Sekyra Group
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 10. 2019 15:02
Nová městská čtvrť na Rohanském ostrově nabídne byty pro čtyři tisíce lidí, obří park a lávku do Holešovic. Ukazuje to nová výstava v pražském Centru architektury a městského plánování, která kromě území popisuje také podobu některých budoucích staveb.

"Počítáme, že první etapa výstavby by měla začít příští rok, zbytek v roce 2030," říká Ondřej Boháč, šéf pražského Institutu plánování a rozvoje.

Návrh od architekta Pavla Hniličky počítá s obřím parkem, který by měl během povodní fungovat jako plocha pro rozlití vody.

Developer Sekyra Group slibuje, že "bydlet na Rohanském ostrově bude jako žít na venkově se všemi výhodami velkoměsta". Na podobě blokové zástavby se podíleli architekti jako Eva Jiřičná nebo Jakub Cigler.

Praha má do roku 2040 zajistit dopravu. Mezi Bubny a Karlínem má vzniknout nová lávka a most, který by měl ulehčit dopravě v Libni a na magistrále.

Do té doby se mohou lidé na výstavě seznámit s konkrétním plánem výstavby, uvidí, kde mají vzniknout kanceláře a rezidenční domy, kudy povede cyklotrasa a jak bude vypadat nový městský park.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky

Další zprávy