Nová doba, host zpovídá kuchaře. Karlínský bar maže rozdíly, působí záměrně nehotově

Nová doba, host zpovídá kuchaře. Karlínský bar maže rozdíly, působí záměrně nehotově
V létě je na chodníku pod vzrostlým stromem také zahrádka, kde se dá posedět až do deseti hodin večer.
Sezonní ingredience kuchaři odebírají z trhů. Drůbež, na kterou se v karlínské pobočce specializují, jim dodává farma Druhaz v Sedlčanech.
Majitelé chtějí vytvářet jednoduchá jídla s velkým důrazem na detail a kvalitní přísady.
Nové bistro, které je v pořadí už třetí pobočkou značky Kro, se nachází v Sokolovské ulici poblíž tramvajové tepny v pražském Karlíně.
Foto: Radek Ulehla
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 9. 2021 6:00
Poblíž tramvajové tepny v pražském Karlíně vzniklo moderní bistro s barem a venkovním posezením. Je v pořadí už třetí pobočkou značky Kro, která před pár lety začala působit u Jiřího z Poděbrad. Podnik nabízí kvalitní kávu, poctivé jídlo a kvalitní ingredience z českých farem. Karlínská pobočka má venkovní posezení a bar, který zákazníky nechává nahlédnout pod ruce kuchařů.

"Uvolněná dispozice staví bar na stejnou úroveň jako otevřenou kuchyni a oba pulty dominují celému prostoru. Návštěvníci se mohou posadit k oběma, konverzovat s mistry svého oboru a pozorovat proces tvorby drinku či pokrmu. Bar může být oproti kuchyni nekrytý, a tím pádem jsou barman i host doslova na stejné úrovni," vysvětlují autoři interiéru v Sokolovské ulici, architekti David Neuhäusl a Matěj Hunal. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy