Takový dům by si nechal líbit každý. Luxus na Moravě se přirozeně skrývá v trávě

Takový dům by si nechal líbit každý. Luxus na Moravě se přirozeně skrývá v trávě
Vjezd k domu je otevřený, okolo není žádný plot.
"V jednom z atrií jsme nechali zasadit strom, který při slunečním svitu vytváří zajímavou hru světla a stínu a zároveň tvoří určitou clonu obývací místnosti od exteriéru," říká architekt.
...a jídelnu.
Jednoduchému prostoru dominuje světlé dřevo a postel s čalouněním.
Foto: Aktuálně.cz/BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
12. 3. 2024 7:44
Tříčlenná rodina z jižní Moravy si pro svůj nový dům vybrala pozemek v okrajové části menšího města. Půdu u Modrých hor obklopují vinohrady, meruňkové sady a mírně zvlněná krajina s malebnými vesničkami. K tomu, jak má novostavba vypadat, majitelé oslovili architekty ze studia Prodesi/Domesi, kteří rodině navrhli snové bydlení splývající s okolní krajinou.

Výsledkem je přízemní dům, do nějž ze všech stran prorůstá zahrada. K odpočinku na slunci ji využívá nejen rodina, ale i její dva psi. Na společenský prostor s prosklenou stěnou, která boří hranice mezi tím, co je uvnitř a venku, navazuje venkovní posezení a koupací jezírko. Právě splynutí exteriéru a interiéru měl být podle vedoucího architektka Prodesi/Domesi Michala Kotlase od začátku největší benefit domu.

"Chtěli jsme, aby zeleň zvenku prostoupila dovnitř do domu, což se povedlo díky proskleným stěnám a malým vnitroblokům, které přes terasy propojují vnitřní prostor se zahradou. V jednom z atrií jsme nechali zasadit strom, který při slunečním svitu vytváří zajímavou hru světla a stínu a zároveň tvoří určitou clonu obývací místnosti od exteriéru," říká.

Kromě jezírka je ke koupání i bazén, který se nachází na druhé straně zahrady. Za domem je také okrasná zahrada, která nerušeně přechází v ovocný sad. Za ním je menší dům pro hosty a zázemí. Přestože je rodinná novostavba poměrně velká, působí nenápadně a perfektně zapadá do okolní krajiny. Podívejte se.

 

Právě se děje

Další zprávy