Místo stanů luxusní maringotky. Manažerka buduje na Náchodsku moderní kemp

Místo stanů luxusní maringotky. Manažerka buduje na Náchodsku moderní kemp
Kempingová místa mají svůj pozemek a soukromí, aby se lidé vzájemně nerušili. Maringotka Volavka je jedním z těch nejžádanějších míst v areálu.
Součástí pozemků, které mají sedm hektarů, je také rozlehlá louka. Na ní budou stát čtyři zážitkové chaty, které by měly být uvedeny do provozu na letní sezonu.
Díky velkým proskleným stěnám si v ní člověk připadá jako by ho pohltila příroda. "Maringotky si oblíbily hlavně páry, které vyhledávají romantiku v naprostém soukromí. Bývají často místem pro zásnuby nebo líbánky. Dobrodruzi pak chtějí spíše posedy, pobyt v nich může leckdy být i zkouškou odolnosti vztahu. Zejména když dojde na otázku, kdo první ráno vstane a zatopí," směje se Romana
Ubytování nazvané Two Fingers se skrývá v údolí nedaleko malé obce Krabčice na Náchodsku. Zjednodušeně se dá přirovnat ke kempu, místo chatek a stanů však k přespání nabízí moderní maringotky, zateplené posedy a luxusní domky.
Foto: Two Fingers
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 4. 2022 17:38
V malebném údolí na Náchodsku nedaleko špitálu Kuks se skrývá nové tábořiště pro lidi, kteří chtějí utéct z města a na čas splynout s přírodou. Pohodlné spaní tu společně s místními buduje podnikatelka Monika Bruknerová, která po letech strávených ve finančnictví chtěla utéct od počítače a vrátit něco světu. "Chceme, aby člověk vypadl ze své role a zažil si místo se všemi emocemi," říká.

Novodobý kemp nazvaný Two Fingers nabízí ubytování typu glamping, které je založené na spaní v divoké přírodě, avšak se vším pohodlím a v teple. Monika Bruknerová si údolí u obce Krabčice vyhlédla před pár lety a první maringotku v něm otevřela během pandemie. Loni přibyly tři posedy a dva tiny housy na louce.

"Příroda je naší největší devízou, ale někdy také komplikací našeho projektu. Nikdy by mne nenapadlo, kolik problémů budeme muset řešit, počínaje velkou vodou, kdy se nedostaneme přes brod, po trable s vydrami, které plení naše sádky. Učí mě to však pokoře, vždycky si říkám, že příroda tu byla první a cílem není ji porazit. Navíc, každý takový projekt musí mít svého blázna," říká podnikatelka.

Two Fingers loni získalo ocenění serveru Amazing Places za nejlepší glampingové místo roku, a přestože jsou taková místa většinou hned plná, šance na letní ubytování v Krabčicích ještě je. Jedna noc tu vyjde zhruba na tři tisíce korun. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Web Ředitelství silnic a dálnic obnovil po úterním kybernetickém útoku částečně provoz

Web státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je opět částečně funkční. V úterý ho ochromil kybernetický útok a server byl od té doby nedostupný, nebo na něm nebyl žádný obsah. Nadále však mimo provoz zůstává server, na kterém organizace zveřejňuje dopravní informace. Počítačové systémy ŘSD počátkem tohoto týdne napadl software, který zašifroval data. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) byl kybernetický útok na profesionální úrovni.

Ještě v sobotu kolem poledne bylo na webu ŘSD pouze logo organizace a nápis "Omlouváme se, probíhá nahrávání obsahu." V neděli odpoledne už má úvodní stránka původní podobu z doby před útokem. Nefungují ale sekce webu týkající se veřejných zakázek a technických předpisů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zvýšit potravinové zásoby státu na 15 dní by stálo až 12 miliard, řekl šéf Správy státních hmotných rezerv

Stát má pro případ nouze uloženo ve skladech 13 milionů denních dávek potravin, které by pokryly spotřebu na zhruba 1,3 dne. Navýšení zásob potravin na 15 dní by stálo až 12 miliard korun. V České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Ministerstvo zemědělství v současnosti navrhuje navýšit rozpočet organizaci spravující státní zásoby o půl miliardy korun.

O navýšení zásob potravin ze tří na 15 dní rozhodla předchozí vláda koncem loňského roku, uvedl Švagr. "Těch 15 dnů ale není záležitost příštího roku. Vloni byla dohoda, že bychom měli jít na těch 15 dnů v příštích 15 letech," upozornil. Vláda to ale může změnit, dodal. Naplnění skladů na více než dva týdny by vyšlo stát při současných cenách na 11 až 12 miliard korun, odhadl Švagr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy