Praha měla jedno z "nej" překladišť světa. Pohltí ho nová pražská čtvrť

Praha měla jedno z "nej" překladišť světa. Pohltí ho nová pražská čtvrť
...věže a ocelové můstky pokryla rez...
Skladovací prostory, které výškou stropů připomínají sály v palácích, spolu propojují dlouhé tunely.
"Společnost Sekyra Group chtěla nádraží původně zbourat a pozemky zastavět novými bytovými domy. Nádraží se ale zastaly různé občanské iniciativy, což nakonec vyústilo v to, že budovy získaly statut nemovité kulturní památky. Od té doby developer s památkáři řeší, jak chráněné stavby začlenit do budoucího stavebního plánu," vysvětluje Michal Šedivý, který nás areálem provedl v rámci architektonických procházek pořádaných neziskovou organizací Open House Praha.
Přijíždějící vlak viděli už ze strojoven na věžích. Když nebe zahalila pára a zpěv ptáků přehlušilo skřípání brzd, stáli zaměstnanci na peronech, aby vyložili dovezené zboží. Funkcionalistické nádraží na pražském Žižkově patřilo mezi nejrušnější překladiště světa. Od doby, kdy na něm zastavil poslední vlak, ale chátrá a čeká na své využití.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
21. 9. 2023 9:55
Přijíždějící vlak viděli už ze strojoven na věžích. Když nebe zahalila pára a zpěv ptáků přehlušilo skřípání brzd, stáli zaměstnanci dole na peronech, aby vyložili dovezené zboží. Funkcionalistické nádraží na pražském Žižkově patřilo mezi nejrušnější překladiště světa. Od doby, kdy na něm zastavil poslední vlak, ale chátrá a čeká na své využití.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy