Starý byt v Brně se změnil k nepoznání. Na rekonstrukci majitelům stačilo 800 tisíc

Starý byt v Brně se změnil k nepoznání. Na rekonstrukci majitelům stačilo 800 tisíc
Nedaleko mrakodrapů s názvem Šumavská tower v brněnské části Ponava se nachází nově zrekonstruovaný byt s odhalenou nosnou konstrukcí. Od návrhu až po realizaci interiéru zaplatili majitelé 800 tisíc korun.
Vestavěné police a skříňky obklopují i vstupy do dalších pokojů, na záchod...
"Dům je navržený z kombinovaného nosného systému, a to ze železobetonových pilířů, průvlaků i cihelného zdiva. Rekonstrukce se tedy zaměřila na obnažení původní nosné konstrukce a její probarvení různými odstíny," vysvětlují architekti Jan Vojtíšek a Jakub Staník.
... a do koupelny s vanou a sprchou.
Foto: Martin Zeman
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
5. 1. 2022 6:00
Starý byt v brněnské části Ponava prošel netradiční a náročnou rekonstrukcí. Architekti na přání majitelů prostor prosvětlili a proměnili ho v útulný a nadčasový domov. Proměna stála od návrhu až po realizaci interiéru 800 tisíc korun.

Byt s novou dispozicí 4+kk se nachází v zástavbě, která je v duchu socialistického realismu a převažují v ní prefabrikované železobetonové nosníky. Architekti ze studia AEIOU konstrukci odhalili a využili ji jako designový prvek v interiéru.

Náročná proměna dříve uzavřeného prostoru vyšla jen na 800 tisíc korun. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy