Augustová s manželem si sami postavili druhý dům. Moderátorka hostům pere a uklízí

Augustová s manželem si sami postavili druhý dům. Moderátorka hostům pere a uklízí
On je stavař, ona ráda pokukuje po moderních domech. Na tom, jak má nemovitost vypadat, se proto rychle shodli. "Mám své oblíbené architekty, jako je Petr Stolín nebo liberecké studio Mjölk. Před pár lety jsem v jednom časopise narazila na krásnou holandskou chatku, a protože jsme vždy věděli, že by se nám na zahradu ještě něco vešlo, obrázek jsem si schovala. Z malého domečku se ale nakonec stalo rodinné stavení se vším všudy," říká rodačka z Krkonoš.
Dřevostavbu s výhledy do krajiny začali stavět loni na jaře. "Každý den jsme začínali v osm a pracovali zhruba do pěti hodin odpoledne s krátkou přestávkou na oběd. První půlhodinu jsme vymýšleli konkrétní postupy, protože na papíře jsme měli jen návrh bez konkrétních detailů," popisuje Bečvář.
Dnes se v podkroví pohodlně vyspí dva lidé.
Na jaře manželé přivítali první hosty. "Zatím se všichni tvářili, že se jim tu líbilo. Někteří byli nadšení, což člověka potěší. Čekali jsme, že to bude v listopadu prázdné, ale máme obsazené všechny víkendy. Doufáme, že lidé přijedou i v zimě, kdy je tu spousta sportovního vyžití," shodují se Bečvář s Augustovou. Cena pro šest lidí vychází na 3200 korun na den.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 27. 12. 2022 13:55
Marcela Augustová a Tomáš Bečvář si dlouho přáli na zahradě postavit ještě jeden dům. Nedaleko Ještědu na Liberecku žijí zhruba patnáct let, a protože mají velký pozemek, chtěli na něm vybudovat zázemí pro své dva syny z Prahy. "Říkali jsme si, že k nám už nebudou chtít jezdit na návštěvy do dětských pokojíčku," říká stálice ČT. Nový dům je i zázemím pro turisty, Augustová jim sama pere a uklízí.

Tomáš Bečvář je povoláním stavař, a tak si dům dokázal navrhnout i postavit. "Shodli jsme se, že si dům uděláme sami. Já to ale chápala tak, že si manžel k ruce vezme několik řemeslníků, ne, že ho postavíme my dva. Nakonec jsme na to byli tři. Já jsem hlavně vařila a natírala," vypráví Augustová.

Oba mají rádi jednoduchost a severskou architekturu, a tak se nadchli pro dřevostavbu s prosklenou stěnou, která bude nabízet výhled na zvlněnou krajinu, okolní lesy a louky. Stavba jim trvala rok, letos na jaře Záskalí přivítalo první hosty.

"Zatím se všichni tvářili, že se jim tu líbilo. Někteří byli nadšení, což člověka potěší. Čekali jsme, že to bude v listopadu prázdné, ale máme obsazené všechny víkendy," říká Bečvář, který se stará o to, aby hosté měli v domě vše, co potřebují. Jeho žena se drží spíše v ústraní, ve volných dnech pere, žehlí a připravuje dům na příjezd dalších turistů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy