Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Automatizace se neobejde bez ERP systému a... lidí

komerční článek
27. 10. 2020 15:46
Přemýšlíte nad automatizací procesů ve firmě? Softwarem získáte nástroj, péčí výhody.
Roman Vinš
Roman Vinš | Foto: komerční článek

místo lidí přemýšlí a pracuje systém. Všude tam, kde to jen trochu jde.

To je cílem automatizace firemních procesů. Jednoduše napsáno. Paradoxní je, že klíčem k úspěchu není jen samotný software, jak se nabízí. Kromě informačního systému hrají rozhodující roli při automatizaci právě samotní lidé.

Konkrétně zkušení konzultanti, které potřebujete mít po ruce. Jejich péče, ochota naslouchat, poradit, předat know-how a také umět říct ne je dnes důležitější něž cokoliv jiného.

"Je to hlavně o lidech. Pravidelně se s tím setkáváme u výběrového řízení na nový informační systém. Firmy vlastně nehledají systém. Oni hledají partnera, který jim v první fázi software nasadí a následně bude k dispozici, aby je vyslechl, pomohl či poradil. Protože až tato následná péče rozhoduje o úspěchu celého projektu," vysvětluje Roman Vinš, ředitel českého ERP systému Byznys, který patří do společnosti Solitea.

Automatizace a ERP systém

A jakou roli plní samotný podnikový informační systém v procesu automatizace?

Když se vše podaří, tak slouží jako mozek firmy. Získáte jeden systém na řízení celého podniku.

Řídí, dává pokyny, uchovává a předává informace, vyhodnocuje… Dokáže velmi účinně zjednodušit, zpřesnit a zautomatizovat fungování každé společnosti.

"Hlavní předností ERP systému je fakt, že se každé firmě implementuje na míru tak, aby co možná maximálně pokryl všechny její individuální vnitrofiremní postupy. Výsledkem je plná automatizace procesů, ať už jsou jakkoliv složité, která rychle přinese nejen výraznou úsporu času a financí, ale v důsledku i náskok před konkurencí. I když se někomu může zdát vstupní investice do ERP systému vysoká, její návratnost je překvapivě rychlá. Při správné péči pak systém roste spolu se společností a reflektuje i její vývoj či případnou změnu zaměření," říká Martin Cígler, CEO společnosti Solitea.

Jaké procesy dokáže ERP automatizovat?

Automatizovat jde prakticky cokoli - od schvalování faktur přes sklady až po nábor nových zaměstnanců.

Informační systém pomáhá s automatizací např. v těchto oblastech:

 • reporting,
 • sklad a logistika,
 • obchodní procesy,
 • účetnictví a mzdy,
 • výroba,
 • projektové řízení.

Co vám automatizace přinese?

Automatizace je cesta, jak:

 • snížit chybovost,
 • šetřit čas,
 • standardizovat procesy,
 • zvýšit produktivitu práce
 • a v konečném důsledku maximalizovat zisk.

Ano, automatizace firemních procesů se vyplatí.

Automatizace ERP
Automatizace ERP | Foto: komerční článek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy