Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Autíčka a patrová lůžka. Děti může ke spánku lákat i postel!

DAKA
17. 1. 2018 9:04
Dostat malé nezbedy do postele může být nesnadný úkol. Ne však pro rodiče, kteří i z usínání udělají dobrodružství. Malá princezna bude jistě ráda upadat do říše snů v růžové postýlce s nebesy, kluci zase ocení spíš postel ve tvaru auta. Výběr nábytku do dětských pokojů je dnes bohatý, tak proč toho nevyužít?
Foto: DAKA

Dětský pokoj by měl být především veselý. Když se podíváte do libovolného obchodu s nábytkem na sestavy dětských pokojů, uvidíte spoustu barev. Zvolíte-li sytě růžovou, je pravděpodobné, že dcerka jednoho dne doroste do věku, kdy se jí taková sladká barva líbit už nebude. Pokud ale vyberete rozumně, pokoj dítěti vydrží až do dospělých let. Může to platit i o posteli, na druhou stranu se dá ale vybrat daleko zábavnější typ, když připustíte, že ho budete muset časem obměnit.

Foto: DAKA

Vyvýšené postýlky jsou hitem

Velmi moderní jsou v poslední době vyvýšené dětské postele, které pomohou uspořit prostor. Pod postelí bývá obvykle úložný prostor, což vám vlastně přinese úsporu místa. Stále oblíbené jsou také patrové postele, a to nejen když máte dvě děti. Existují varianty, kdy je lůžko nahoře a leze se na něj po žebříku, protože pod ním se nachází skříňky či psací stůl. V takovém případě však dbejte na dostatečné osvětlení. Pod postelí bývá tma, a jestliže neumístíte nábytek k oknu, dítě si bude kazit oči.

Klasickou patrovou postel lze pojmout jinak

Zejména v menších bytech, kde se musí o jeden pokoj dělit dva sourozenci, jsou stále nejlepší volbou patrové postele. Nemusíte už ale vybírat ty klasické, dnes existují i další varianty. Postele mohou být různě předsunuté či zhotovené do tvaru písmene L s tím, že pod tou horní bude umístěný stolek či skříně. Vypadá to mnohem moderněji.

Foto: DAKA

Ti nejnáročnější mohou usínat třeba v autě

Občas v obchodech narazíte na opravdové skvosty. Jeden takový objevíte v e-shopu Daka.cz. Mají tam dětskou auto postel v různých barvách. Tvar vozidla je skutečně realistický, nechybí kola, a dokonce svítící LED světla, díky nimž bude v noci pohodlně usínat i ten největší strašpytel. Ostatně postýlka je určená těm opravdu nejmenším, nemá totiž ostré hrany a je nízká, takže se nemůže stát, že by dítě spadlo.

Foto: DAKA

Na spánek je potřeba klid

Správně vybraná postel ovšem není jediným trikem, jak děti donutit usínat včas. Důležité je také správné uspořádání nábytku v pokoji. Bytoví designéři radí rozčlenit místnost na několik částí - školní s psacím stolem, hrací se skříňkami na hračky a odpočinkovou, v níž by měla být postel. Nezapomeňte večer uklidit všechny hračky do skříně, ať dítě nic nerozptyluje, zatáhněte žaluzie a popřejte mu dobrou noc.

Znáte DAKA nábytek?

DAKA je specialista na český i zahraniční nábytek renomovaných značek. V přehledném e-shopu najdete nábytek do obývacích a dětských pokojů, kanceláří, jídelen, kuchyní, ložnic a dalších místností. Pokud budete mít zájem, můžete se na něj po předchozí domluvě přijít osobně podívat do showroomu. Stačí zavolat na infolinku, která je dostupná denně od 8 do 17 h, a domluvit se. Svůj nábytek DAKA dodává po celé ČR a rozváží jej samostatně, čímž eliminuje počet reklamací

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy