Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Aktuální žebříček spořicích účtů. Které jsou nejlépe zhodnocené?

komerční článek
3. 9. 2020 13:53
I v dnešní době lze najít spořicí účet, který svým zhodnocením ty ostatní výrazně převyšuje.

Raiffeisenbank, ING Bank a Trinity bank na začátku září změnily úrokové sazby u svých spořicích produktů. Přinášíme přehled nejvýhodnějších spořicích účtů, sazeb a klientských akcí.

Aktuální žebříček spořicích účtů
Aktuální žebříček spořicích účtů | Foto: komerční obsah

Raiffeisenbank znovu nabízí spořicí účet s úrokovou sazbou 3 %

Akci mohou využít jak noví, tak stávající klienti Raiffeisenbank, a to včetně podnikatelů. Podmínkou získání zvýhodněné sazby je její aktivace prostřednictvím mobilního bankovnictví a aktivní využívání běžného účtu. Pro většinu účtů je to měsíční kreditní obrat alespoň 15 000 korun a tři odchozí platby.

Klient si zvýhodněnou sazbu jednoduše nastaví na jednom Spořicím účtu XL a nebo Spořicím účtu PLUS pro podnikatele. Informaci o nastavení nalezne v mobilní aplikaci eKonto. Zvýhodněný úrok 3 % p. a. platí na 6 měsíců pro zůstatek do 150 000 Kč, vklady do 500 tisíc banka zhodnocuje sazbou 0,3 %.

"Úspěch poslední kampaně nás přesvědčil, že je o zvýhodněnou sazbu zájem, a má smysl akci zopakovat. Tentokrát si však tříprocentní úrok mohou užít všichni naši klienti, ať už noví nebo stávající," říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank
Raiffeisenbank | Foto: komerční obsah

ING Bank láká na lepší zhodnocení zůstatků nad 300 000 korun

Od 1. září 2020 je spořicí účet u ING Bank úročen sazbou 0,3 % p. a., což platí pro vklady do 300 000 korun. Ty, které tento limit přesahují, jsou úročeny sazbou 0,1 %. Noví klienti mohou při založení účtu v průběhu září získat bonusovou sazbu 1 % na tři měsíce. Dalším tahákem ING Bank je potom zvýhodněná úroková sazba 0,5 % pro zůstatky v rozmezí 300 001 - 1 000 000 korun při registraci prostřednictvím internetového bankovnictví nebo po telefonu. Akce však mezi sebou nelze kombinovat.

Trinity Bank snižuje úrokovou sazbu na spořicím účtu

Od 1. září snížila Trinity Bank úrokovou sazbu spořicího účtu z 0,4 na 0,2 % p. a. Tímto úrokem banka zhodnocuje jakoukoliv částku.

Shrnutí

Jednoznačně nejlepší úrokovou sazbou aktuálně disponuje Raiffeisenbank. Po uplynutí 6 měsíců zvýhodněné sazby navíc činí úrok při aktivním využívání účtu 0,6 %, což je i tak více, než nabízí většina ostatních bank. V roce 2019 díky této kampani banka získala 22 tisíc nových klientů a na úrocích vyplatila na 50 milionů korun. Nyní chce na úspěch navázat.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy