Plukovník a gentleman, buddhista a gigolo. Herec Richard Gere slaví 70 let

tst tst
31. 8. 2019 14:39
Tuto sobotu se 70 let dožívá filmový gigolo i praktikující buddhista Richard Gere. Muž, který svými nejpopulárnějšími snímky nastartoval dvě filmové dekády. Prvně se proslavil Americkým gigolem z roku 1980. A podruhé o deset let mladším filmem Pretty Woman. Předtím i potom stihl spoustu věcí.
Richard Gere a Julia Robertsová ve filmu Pretty Woman.
Richard Gere a Julia Robertsová ve filmu Pretty Woman. | Foto: Touchstone Pictures
Richard Gere s dalajlamou v roce 2016.
Richard Gere s dalajlamou v roce 2016. | Foto: ČTK/AP

Od půl páté na nohou

Richard Gere, rodák z Filadelfie, se na Massachusettskou univerzitu dostal díky gymnastickému stipendiu, na škole se ale věnoval filozofii.

Poté skoro celá 70. léta studoval buddhismus, načež v roce 1978 poprvé odjel do Nepálu a Indie. A stal se praktikujícím buddhistou.

"Medituji každý den. Denní praxe je něco, co nejen chci, ale také potřebuji," poznamenal nedávno herec, který je čerstvým otcem a každý den vstává jen o hodinu později než dalajlama, aby se věnoval své mysli. Tedy v půl páté ráno.

 

Právě se děje

před 24 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy